دکوراسیون لوکس – طراحی و دیزاین دکوراسیون داخلی لوکس و لاکچری

دکوراسیون لوکس

دکوراسیون لوکس


دکوراسیون لوکس یکی از منحصر به فرد ترین چیدمان هایی است که در طراحی یک دکوراسیون قابل مشاهده است. یکی از اصلی ترین پارامترهای که در زمان چیدمان های لوکس مورد استفاده قرار می گیرد لوازم دکوری با تم طلایی است.

رنگ طلایی اولین گزینه انتخابی بسیار مهم در چیدمان های لوکس محسوب می شود. البته در کنار رنگ طلایی رنگ های دیگری که در چیدمان های لوکس مورد استفاده قرار می گیرد نیز باید مورد استفاده قرار بگیرید.

به عنوان مثال رنگ بنفش سیر که یکی از رنگ های اصلی چیدمان های اشرافی محسوب می شود، اما تنها برای دکوراسیون های دربار پادشاهان قابل استفاده بوده است؛ زیرا در گذشته این رنگ خیلی کم تولید می شد و از قیمت بالایی نیز برخوردار بود.

یا اینکه پارچه های حریر و ابریشم گزینه بسیار مناسبی برای دکوراسیون های لوکس محسوب می شدند که تنها در قصر پادشاهان یافت می شد، زیرا بسیار گران و دور از دسترس برای عموم بود.

این امر این روزها دیگر همانند گذشته کم رنگ تکرار نمی شود به دلیل اینکه در دکوراسیون های سلطنتی و مبل های که این سبک را دنبال می کنند بسیار از رنگ طلایی، بنفش، سبز و رنگ های اشرافی و پارچه های مخمل و حریر استفاده می شود.

ما در مقاله پیش رو سعی بر آن داریم تا شما را با ایده پردازی های لوکس آشنا کنیم با ما همراه باشید تا متفاوت ترین ها از آن شما باشد.

دکوراسیون لوکس

دکوراسیون لوکس و پارچه های مخملی


دکوراسیون لوکس نیازمند یکی سری آیتم های مشخص است. به عنوان مثال شما برای ایده پردازی اشرافی و لوکس باید از پارچه های اعلاء بهره بگیرید.

این پارچه ها می توانند مخملی شکل، ساتن و یا حریر باشند که هر کدام استفاده های مخصوص به خود را دارند. از پارچه های مخملی برای روکش کردن مبلمان در دکوراسیون های اشرافی و بسیار لوکس بهره گرفته می شود.

گاها برای دکوراسیون های کلاسیک و بسیار شیک نیز از مبلمان چرم کمک گرفته می شود که در ادامه به این سبک از ایده پردازی هم اشاره ای خواهیم داشت.

پارچه های مخملی علاوه بر روکش کردن مبلمان ایده ای بسیار مناسب برای کتیبه های روی پرده هستند. پرده های که از حریر هستند و کتیبه آن با پارچه مخمل روکش شده باشد ایده ای مناسب برای لوکس تر شدن فضا محسوب می شود.

در نهایت با پارچه های ساتن می توان اتاق خواب را مورد یک بازبینی دقیق برای تغییر دکوراسیون قرار داد.

به عنوان مثال رو تختی های ساتن را به راحتی می توانید برای یک اتاق خواب لوکس مورد استفاده قرار دهید. شال تخت ساتن نیز انتخاب دیگری برای این سبک از دکوراسیون محسوب می شود.

دکوراسیون لوکس

نورپردازی در دکوراسیون لوکس


دکوراسیون لوکس نیازمند یک سری آیتم های بسیار مهم است. به عنوان مثال شما باید با استفاده از وسایل بسیار لوکس کار دکوراسیون را دنبال کنید؛ اما باید به تم رنگی و تأثیر نور پردازی در فضا نیز دقت داشته باشید.

برای این مهم ما به شما لوسترهای بلوری و یا لوسترهای که با روکش طلایی هستند را توصیه می کنیم. این سبک از لوسترهای طلایی رنگ فضا را زیباتر از قبل به تصویر می کشند.

شما می توانید از تم رنگی طلایی برای آباژورهای ایستاده در کنار مبلمان ال یا نیم دایره خود برای لوکس تر شدن فضا کمک بگیرید.

یا اینکه با کمک آباژورهای رو میزی بسیار لوکس کار نور پردازی برای فضاهای دنج را زیبا تر دنبال کنید. شما می توانید دیوار کوب های با تم رنگی تیره استفاده کنید و با آباژورهای دیواری زیبایی چشم نوازی را در فضا حاکم کنید.

نور پردازی سقفی نیز طرح بسیار مناسبی برای شکل دادن به فضای منزل محسوب می شود. به عنوان مثال شما می توانید با نور پردازی فضای مرتبط با اتاق نشیمن را جدای از اتاق پذیرایی ایده پردازی کنید.

نور پردازی یکی از اصل های مهم در دیزاین های لوکس محسوب می شود، زیرا سبب بهتر جلوه دادن عناصر دکوری در فضا می شود.

دکوراسیون لوکس

صندلی تکی و نقش آن در دکوراسیون لوکس


دکوراسیون لوکس را با استفاده از عناصر دکوری متفاوت می توانید زیبا تر به تصویر بکشید. به عنوان مثال شما می توانید با استفاده از صندلی های تکی یک ایده پردازی متفاوت تری را در فضا به وجود بیاورید.

پاف های جلو مبلی، صندلی های تکی، آباژورهای ایستاده و رومیزی همگی می توانند برای رسیدن به یک دکوراسیون ایده ال مناسب جلوه کنند. همان طور که در تصویر مشاهده می کنید یکصندلی تکی خود به تنهایی بخشی از فضا را دکور کرده است.

به شما توصیه می کنیم از یک تم رنگی متفاوت برای این سری از صندلی ها استفاده کنید تا تأثیر خود را در فضا زیباتر به نمایش بگذارد.

استفاده از مبل های ال و نیم دایره در کنار این سری از صندلی های ایده مناسب تری برای دکوراسیون کردن محسوب می شود. شما می توانید از این سبک ایده پردازی برای اتاق نشیمن خود استفاده کنید.

یا اینکه از یک صندلی تکی تنها برای دکور کردن اتاق خواب یا اتاق مطالعه خود کمک بگیرید. صندلی تکی چرمی یا مخملی به همراه پاف های جلو مبلی می توانند ایده مناسبی برای ایده پردازی های شما محسوب شوند.

دکوراسیون لوکس

لوازم دکوری طلایی در دکوراسیون های لوکس


دکوراسیون لوکس را با رنگ طلایی به راحتی می توان مورد استفاده قرار داد. یکی از اصلی ترین المان های که در دکوراسیون های لوکس مورد استفاده قرار می گیرد لوازم دکوری طلایی رنگ است.

این وسایل می توانند میز پذیرایی طلایی رنگ، میز عسلی، آباژور های طلایی رنگ و یا هر آیتم دیگری که تم رنگ طلایی دارد باشد.

شما می توانید این رنگ را به عنوان رنگ کمکی برای دیزاین های لوکس خود مورد استفاده قرار دهید. ترکیب رنگ طلایی با رنگ مشکی، سرمه ای، زرشکی و رنگ های تیره دیگر می تواند ایده بسیار خوبی باشد.

شما می توانید از کوسن های طلایی برای مبل های مشکی استفاده کنید. یا اینکه با استفاده از شال تختی که تم رنگ طلایی دارد این سبک طراحی را دنبال کنید. ایده پردازی لوکس در زمان دکوراسیون کردن یکی از زیبا ترین و تأثیر گذار ترین طرح ها را به شما ارائه می دهد.

امید است راهنمایی های ارائه شده به جهت رسیدن به زیبا ترین و منحصر به فرد ترین ترکیب های دکوراسیون شما را یاری رسانده باشد.

دکوراسیون لوکس
دکوراسیون لوکس
نوشتهٔ پیشین
دکوراسیون مدرن – گروه طراحی هنری یاشیل
نوشتهٔ بعدی
بازسازی ساختمان – شرکت بازسازی و نوسازی ساختمان یاشیل

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
WeCreativez WhatsApp Support
ما اینجا هستیم تا در اسرع وقت به سوالات شما پاسخ دهیم.
می تونم کمکتون کنم؟