طراحی سالن پذیرایی کلاسیک

طراحی سالن پذیرایی مدرن و کلاسیک – طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن

تزیینات داخلی, طراحی داخلی
5/5 - (1 امتیاز)

طراحی سالن پذیرایی مدرن و کلاسیک – طراحی اتاق نشیمن

طراحی سالن پذیرایی یکی از مهمترین بخش های طراحی دکوراسیون داخلی می باشد زیرا که یک محیط عمومی و در واقع ویترین یک خانه محسوب می گردد.

هرچقدر در طراحی اتاق نشیمن دقت و ظرافت بیشتری داشته باشیم ، مجموع دکوراسیون داخلی بیشتر به چشم خواهد آمد.

برای داشتن یک سالن پذیرایی خوب می توان ایده های متنوعی داشت اما اغلب طراحی هایی که برای سالن های پذیرایی یا اتاق نشمین انتخاب می کنند در قالب دو سبک دکوراسیون مدرن و دکوراسیون کلاسیک قرار خواهد گرفت که هرکدام اصول و چهارچوب مخصوص به خود را دارند.

طراحی دکوراسیون سالن پذیرایی کار بسیار مهمی است چراکه پذیرایی اصلی ترین بخش یک خانه است . گرایش بیشمار مردم به سمت طراحی دکوراسیون مدرن را اصلا نمی توان کتمان کرد ولی هنوز هم طرفداران طراحی و تزیینات کلاسیک با تعصب پای اعتقادات خود ایستاده اند و به هیچ عنوان حاضر نیستند تن به مد و مدرنیته نمی دهند.

در این مطلب سعی شده است مختصری از هر سبک همراه نمونه طراحی اتاق نشمین برای هرکدام تشریح شود.

طراحی سالن پذیرایی کلاسیک

طراحی سالن پذیرایی کلاسیک

کشاندن پای طراحی دکوراسیون کلاسیک و سنتی به سالن پذیرایی و اتاق نشیمن از آن کارهایی است که دل شیر می خواهد چون این بخش خانه جنبه شخصی ندارد و میزبان میهمانان خانه نیز هست.

برای اینکه دکوراسیون اتاق نشیمن خود را به سمت یک دکوراسیون کلاسیک و سنتی متمایل کنید اول از همه پای رنگ های سرد مثل کرم و سفید و قهوه ای را به اتاق نشیمن باز کنید.

برای پرده ها ، کوسن ها یا روکش مبلمان ها از پارچه های طرحدار نقش و نگار استفاده کنید. برای تزیین اتاق از مجسمه های سنگی و گچی ، تابلو فرش یا تابلو های نقاشی و آیینه های تزیینی و یا آلات موسیقی مثل ویولن یا سه تار های قدیمی اصلا غفلت نکنید.

طراحی سالن پذیرایی کلاسیک

طراحی سالن پذیرایی کلاسیک

طراحی سالن پذیرایی کلاسیک

قرار دادن وسایل چوبی قدیمی رنگ و رو رفته از آن کارهایی است که شما را در رسیدن به یک دکوراسیون کلاسیک بشدت کمک میکند مثل میز جلو مبلی قدیمی که پایه ها و سطح رنگ و رو رفته یا یک صندوقچه و چمدان قدیمی که دیدن آن بیننده را به 40 سال قبل می برد. برای داشتن یک اتاق مستر لوکس اگر امکان تغییر گچبری اتاق را هم داشته باشید می توانید از گچبری های با طرح درشت گل و بلبل استفاده کنید تا بیش از پیش به طراحی سالن پذیرایی حال و هوای سنتی بدهید.

طراحی سالن پذیرایی کلاسیک

طراحی سالن پذیرایی کلاسیک

طراحی سالن پذیرایی کلاسیک

طراحی سالن پذیرایی مدرن

اما همیشه در مقابل تجمل گرایی که سبک دکوراسیون داخلی کلاسیک دارد، دکوراسیون مدرن اعتقاد به کمینه گرایی ( دکوراسیون مینیمالیسم ) دارد، و سعی دارد بیشتر به استفاده بهینه از فضا و کاربرد لوازم توجه داشته باشد تا به زرق و برق ظاهری آنها.

ویژگی های سبک مدرن در طراحی سالن پذیرایی مدرن

سبک مدرن در دکوراسیون داخلی به معنای استفاده از رنگ های خنثی نظیر بژ، سفید، خاکستری، مشکی و توناژهای مختلف رنگ قهوه ای است.

در کنار این رنگ ها میشود از رنگ های شاد و گرم به مقدار خیلی کم استفاده کرد اما این کار واجب و ضروری هم نیست.

طراحی سالن پذیرایی مدرن

طراحی سالن پذیرایی مدرن

اتاق نشیمن در سبک مدرن میتواند یک فضای خنثی، تک رنگ و به دور از هر گونه تزئینات بلااستفاده باشد که دارای خطوطی صاف و زاویه های زیباست. در این سبک معمولا از بافت های مختلف مانند سنگ، بتن، کاشی، فلز و پارچه های مختلف استفاده میشود.

نورپردازی در طراحی سالن پذیرایی مدرن

پنجره های بزرگ و عریض، درهای شیشه ای و کشویی و پاسیوها از مهمترین منابع تامین روشنایی و نور طبیعی در یک سالن پذیرایی هستند.

معمولا سعی میشود در سبک مدرن برای طراحی سالن پذیرایی از پوشش خاصی برای پنجره ها استفاده نشود. یا حداقل پرده ها ساده ترین شکل ممکن رو داشته باشند، پارچه های دارای رنگ های روشن، ساده و بدون طرح که دارای مدل های پیچیده و تزئینات اضافی نباشد.

در کنار اینها از لوازم روشنایی از قبیل لامپ ها و لوسترها هم استفاده میشود که خودشان یک اثر زیبای هنری محسوب میشوند و دارای زیبایی، سادگی و ظرافت خاص خودشون هستند.

طراحی سالن پذیرایی مدرن

طراحی سالن پذیرایی مدرن

طراحی سالن پذیرایی مدرن

طراحی سالن پذیرایی مدرن

کنتراست رنگ ها به کمک مبلمان در طراحی سالن پذیرایی مدرن
برای جذابیت بیشتر فضا و تاکید بر رنگ ها در سبک مدرن بهتره که از خاصیت کنتراست رنگ ها بهره ی کافی رو ببریم. استفاده از رنگ های سیاه و سفید یا خاکستری و سفید در کنار هم بهترین روش برای طراحی سالن پذیرایی مدرن می باشد. مبلملان های تیره و تاریک، ایجاد یک دیوار تیره با تزئین شومینه یا قرار دادن مبلمانی با رنگ کاملا روشن و سفید در زمینه ای از رنگ های تیره بهترین روش برای نمایش کنتراست در سبک مدرن می باشد.

طراحی سالن پذیرایی مدرن

طراحی سالن پذیرایی مدرن

طراحی سالن پذیرایی مدرن

RSS مقالات معماری داخلی

 • دکوراسیون داخلی دفتر کار و ایجاد هویت بصری
  SmartBase یک اکوسیستم کسب و کار همکار انقلابی است که فضایی را برای کار مشترک، دفاتر خدماتی و انبارداری همراه با متخصصان تجارت الکترونیک، بازاریابی و شتاب دهنده‌ های تجاری در محل ارائه می‌دهد. دفتر طراحی داخلی Oktra برای دفاتر کار مشترک SmartBase در بورنموث انگلستان تعادلی میان فضای گرم و پیچیده ایجاد کرده است. […]
 • طراحی داخلی بانک همگام با تغییرات پویا پیشرفت تکنولوژی
  استاندارد داخلی جدید شعبه های بانک ING در لهستان یک اثر رقابتی پیروزمندانه است که توسط تیم طراحی Medusaindustry از لهستان ایجاد شده است. MedusaINDUSTRY یک شرکت فرعی است که تا حدی از معماران گروه Medusa و بنیاد  (Art Plantation) پدید آمده و پروژه‌ هایی را در حد هنر، طراحی صنعتی و رسانه اجرا می‌ […]
 • طراحی داخلی خانه مدرن و نمای ویکتوریایی
   این پروژه طراحی اخلی منزل، پروژه ای جسورانه، مطمئن، بافتی و تحت تأثیر فرهنگی ویکتوریایی است. اندرو کویلر (کارفرما) بدون عذر خواهی خود را یک “مشکل کننده” می نامد که در کل خانه اش کاملا مشهود است. کلبه بازسازی‌ شده ۱۹۱۱ که در سال ۲۰۱۴ خریداری شده است. این خانه در گوشه‌ ای عجیب در […]
 • معماری مجموعه برج های مسکونی با نمای بتنی پیش ساخته
  این پروژه تفسیری معاصر از باغ شهر را پیشنهاد می‌ کند که مقیاس انسانی و منظر محور را با مفهوم تراکم و عقلانیت ترکیب می‌ کند. سه برج ساختاری با ارتفاع های مختلف در مرکز یک باغ بزرگ قرار دارند. از طریق این استراتژی، پروژه یک پاسخ حجمی ارگانیک به پارک ارائه می دهد. خط […]
 • تغییر کاربری و طراحی داخلی سالن ورزشی
  امروزه پیچیدگی و سرعت زندگی روزمره ما با افزایش ساعات کار و کاهش زمان آزاد، فضاهای ورزش جمعی را به سطح جدیدی از قهرمانی رسانده است. در این فضاها می توان تعاریف مبهم واقعی اوقات فراغت و بیکاری را رقم زد. این مقاله به شرح فضای داخلی باشگاه ورزشی کراس فیت می پردازد که با […]
 • طراحی داخلی خانه با ادغام سنت ها
  ایجاد یک آپارتمان برای تعطیلات با نمایی از تاریخ ۱۰۰۰ ساله گدانسک در کشور لهستان برای یک زوج ژاپنی-آمریکایی موضوع مورد بررسی در این مقاله می باشد. در ادامه به شرح و بررسی طراحی داخلی این آپارتمان می پردازیم. خانه ای با ادغام سنت ها در بالای یک خانه مسکونی در گدانسک در جزیره Spichrzów […]

RSS مقالات معماری خارجی

 • Assossego House / Carol Miluzzi Arquitetura
  Tranquility. A word that guided both architect Carol Miluzzi and engineer Willian Vasconcelos, since the beginning of the project.
 • Villa Wood / NORD Architects
  Villa Wood stands out in the suburbs of Copenhagen as an example on how to live and build in a climate-friendly way. Built with mass-timber elements (CLT) and designed through digital programming, this modern archetypic house, makes design possible for a wide variety of families with different living patterns - and preferences.
 • PWC Mondorf / Moreno Architecture
  PwC is rethinking its workspaces by opening a new satellite office in Mondorf-les-Bains on the site of the spa center. Programs - Architecture. The space provided, with a surface area of 400m2, is located in the attic of the "Aal Thermen" building. It can accommodate a maximum of sixty employees, who will be able to […]
 • What are Branded Environments?
  When one steps into a Starbucks, they almost instantly know they are in the famed coffeehouse, and not at a McDonald's. Apart from the uniformed staff and a giant sign at the door, there are countless other factors that make a Starbucks look like a Starbucks. Textures, materials, shapes, colors, layouts, furniture, and lighting all […]
 • School of the Art Institute of Chicago Featured in Newest Episode of ByDesign
  The most recent season of ByDesign –a television series that explores design, featuring the designers who bring ideas to life– returns with its sights set on the architecture of the United States. America ByDesign: Architecture will feature six of the US’s most significant architectural accomplishments, competing toward a finale to determine the ultimate winning design. […]
 • From Frameless to Pivot: 20 Types of Windows for Architectural Design
  When children first learn to draw a house, there are four basic components they illustrate: a wall, a pitched roof, a door and one or more windows. Along with the common structural elements, windows have always been considered to be indispensable architectural features for their multiple functions. While providing views, daylight and natural ventilation, these […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

WeCreativez WhatsApp Support
ما اینجا هستیم تا در اسرع وقت به سوالات شما پاسخ دهیم.
می تونم کمکتون کنم؟