مبل کلاسیک - دکوراسیون داخلی منزل با مبل های کلاسیک

مبل کلاسیک – دکوراسیون داخلی منزل با مبل های کلاسیک

طراحی داخلی
5/5 - (1 امتیاز)

مبل های کلاسیک و یا راحتی همیشه یکی از شاخص ترین المان های دکوراسیون داخلی منزل و حتی مراکز اداری به شمار می آید.

در یک تقسیم بندی کلی مبل را می توان به مبلمان کلاسیک ، مبلمان راحتی و مبلمان اداری تقسم بندی کرد که هر کدام از این تقسیم بندی ها خود تنوعی از مدل های مختلف را شامل می شود.

با توجه به تنوع مبل ها در دکوراسیون داخلی می توان ترکیب بندی و المان های مختلفی را در دکوراسیون منزل مشاهد کرد .

بطور مثال مبل های کلاسیک و استیل بهترین انتخاب برای دکوراسیون های مجلل و رسمی به شمار می آیند.

و در نقطه مقابل مبل های راتی یده مناسبی برای وراسیون های سبک مدرن می باشد.

اما گاها پیش می آید که از ترکیب مبلهای کلاسیک و راحتی در کنار یکدیگر ساده کنیم که در صورتی که اطلاعات لازم و کافی برای چیدمان داخلی دشته باشید مشکلی پیش نخواهد آمد.

شما می توانید با مشورت و راهنمایی که از یک متخصص دکوراسیون داخلی می گیرید و با توجه به علاقمندی خود به یک دکوراسیون داخلی ایده ال دست بیابید.

در ادامه مطلب سعی داریم شما را با ایده پردازی های پیرامون مبل های کلاسیک آشنا کنیم و امیدواریم که راهنمایی ذکر شده به ترکیب مناسب مبلمان در دکور خانه شما کمک کند.

سرویس مبل کلاسیک

مبل های کلاسیک را می توان در دو گروه دسته تقسیم بندی کرد:

  • مبل کلاسیک هفت نفره
  • مبل کلاسیک نه نفره


اگر قصد دارید به یک دکوراسیون مربعی شکل دست بیابید به راحتی می توانید با انتخاب یک ست مبل هفت نفره به دکور مورد نظر برسید.

ترکیب بندی مبلمان هفت نفره به این شکل است که : تعداد مبل ها به صورت فرد است اما به شکل زوج طراحی شد ه است؛ یعنی یک کاناپه سه نفره، یک کاناپه دو نفره و دو مبل تکی ترکیب کلی یک سرویس مبل هفت نفره است.

این ست هفت نفره از چهار مبل و کاناپه به صورت ترکیبی بهره گرفته است.

ترکیب تعداد کلی مبلمان نه نفره نیز فرد است با تفاوت که تعداد صندلی ها با عددی زوج در اختیار شما قرار می گیرد.

چیدمان قرینه خود یکی از راهکارهای ارائه شده برای سرویس مبل های کلاسیک هفت نفره و نه نفره به شمار می آید. با استفاده از پاف های کنار مبلی و صندلی های عثمانی می توانید این چیدمان های نه نفره و هفت نفره را ادامه دهید.

مبل کلاسیک - دکوراسیون داخلی منزل با مبل های کلاسیک

ایده هایی برای چیدمان مبل کلاسیک

دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن یا اتاق پذیرایی شما با استفاده از مبل کلاسیک نیاز به تخصص حرفه ای دارد.

شناخت رنگ و آشنایی با تاثیرات روحی و رانی رنگ ها ، استفاده بهینه از فضایی که در اختیار دارید، رنگ مناسب مبل برای دکوراسیون داخلی مناسب از مهمترین عواملی است که در زمان طراحی دکوراسیون باید به آن توجه شود.

غالبا برای ساخت مبل های کلاسیک از چوب و پارچه های بسیار مرغوب و با کیفیت استفاده می شود و این موضوع می طلبد که سایر متریال ها و ملزومات دکوراسیون داخلی شما با وسواس بیشتر دنبال شود.

تغییر دکوارسیون منزل به وسیله مبلهای کلاسیک یکی از ساده ترین اتفاق هایی است که در طراحی دکوراسیون منزل به خوبی مشاهده می شود.

حال اگر قصد تغییر دکوارسیون را دارید اما هزینه کافی برای ایجاد تغییرات کلی نظیر : پوشش دیوار ها ، کف پوش ، تغییر دیوار ها و پارتیشن بندی ها رو ندارید ، به شما انتخاب یک سرویس مبل کلاسیک را پیشنهاد می دهیم زیرا با استفاده از این کالا به یک تغییر چشم گیر دست پیدا می کنید.

مبل کلاسیک - دکوراسیون داخلی منزل با مبل های کلاسیک

راهنمایی برای چیدمان مبل کلاسیک

کانون مرکزی در دکوراسیون داخلی

تمرکز یا کانون مرکزی یکی از اصول اولیه برای دکوراسیون داخلی به حساب می آید.

بنابراین یکی از عواملی که در زمان دکور کردن منزل باید به آن توجه شود تعریف کانون مرکزی است.

شاید برای شما جای سوال باشد که کانون مرکزی در دکوراسیون داخلی چیست؟

به قسمتی از خانه که در آن سرویس مبل راحتی یا کلاسیک شما چیده می شود کانون مرکزی گفته می شود.

امکان دارد این فضا از یک فرش مربعی شکل شروع شود و به یک میز تلویزیون ختم شود.

در دکوراسیون های کلاسیک اغلب نقطه کانونی دکوراسیون را در اطراف شومینه انتخاب می کنند و چیدمان مبلمان را در آن نقطه شکل می دهند.

دکوراسیون داخلی منزل با استفاده از مبلمان کلاسیک در اطراف یک فرش مربعی شکل به راحتی به صورت قرینه دنبال می شود. حال می توانید با یک سرویس نه نفره این کار را به صورت مستطیلی دنبال کنید.

استفاده از صندلی های اضافه این کار را برای شما ساده تر جلوه می دهد؛ یعنی در اطراف کاناپه های سه نفره و دو نفره با پاف های اضافه به صورت خاص دیزاین خود را کامل کنید.

مبل کلاسیک - دکوراسیون داخلی منزل با مبل های کلاسیک

قیمت مبل های کلاسیک

با توجه به اینکه اغلب مبلمان کلاسیک برای خانه های مجلل و شیک در نظر گرفته می شود و در این خانه ها استفاده از متریال های مرغوب در الویت می باشد بنابراین مبل های کلاسیک که برای این دکوراسیون انتخاب می گردد غالباً از متریال بسیار خاص برای آماده سازی بهره برده اند.

همین امر سبب شده است مبلهای کلاسیک نسبت به سایر مبل ها قیمت بالاتری داشته باشند.

اما باید به این نکته نیز توجه داشته باشیم که مرغوبیت متریال مورد استفاده در هر جنس باعث دوام و ماندگاری بیشتر خواهد بود و نیازی نیست هزینه هایی برای تعمیرات مداوم آن ها داشته باشید. این امر نه در مبلمان بلکه در خصوص تمام ملزومات خانه صادق خواهد بود.

در صورتی که قصد تغییر دکوارسیون منزل خود را داشته باشید به راحتی با تعویض پارچه رویه مبل خود می توانید به یک تغییر دکوارسیون بسیار چشم گیر دست پیدا کنید.

دلیل این امر چیزی نیست به غیر از مرغوبیت بسیار زیاد مبل های کلاسیک که همگان از آن آگاه هستند. مبل های کلاسیک به مجلل تر شدن و لوکس تر شدن دکوارسیون داخلی شما بسیار کمک می کند.

لوازم جانبی برای چیدمان مبل های کلاسیک

مبل های کلاسیک از آنجایی که به صورت چوبی آماده می شوند از گذشته تا کنون جایگاه بسیار ویژه ای در دکور منزل شما ایفا کرده اند.

شاید انتخاب مبلهای کلاسیک شیک خود به تنهایی بتواند یک دکوراسیون ایده آل برای شما رقم بزند و نیازی به استفاده از لوازم جانبی برای دکور نداشته باشید.

با این حال برای ایده پردازی بیشتر به شما پیشنهاد می کنیم از المان های اشاره شده ذیل برای زیبا سازی بیشتر در فضا بهره بگیرید.
گلدان های طبیعی، آباژورهای ایستاده، آباژورهای رو میزی برای میز های عسلی کنار مبلی، لوسترهای طلایی لوکس و پاف های عثمانی می توانند گزینه های ایدئالی برای مبلهای کلاسیک به شمار آیند.

ظرافت و زیبایی مبلهای استیل و کلاسیک خود به تنهایی گرما و زیبایی را به محیط منزل شما هدیه می دهد.

مبل کلاسیک - دکوراسیون داخلی منزل با مبل های کلاسیک

سبک دکوراسیون انتخابی شما برای مبل های کلاسیک

دو سبک کلی برای طراحی داخلی خانه ها وجود دارد :

سبک کلاسیک تقریباً از ایده پردازی های قدیمی برگرفته شده است و تا حدود زیادی متمایل به تجلل و اشرافیت دارد.

در حالی که سبک مدرن از ایده های جدید و نو بهره گرفته است وبیشتر به استفاده بهینه از فضا و ملزومات تکیه دارد.

مبل کلاسیک بهترین گزینه انتخابی برای دکوارسیون های کلاسیک به شمار می آید.

استفاده از مبل های کلاسیک در خانه های مجلل و شیک یکی از اصلی ترین بخش هر خانه محسوب می گردد و روز به روز به طرفداران آن افزوده می شود.

به همین دلیل در حین ساخت به طراحی و ظرافت این سبک از مبلمان بسیار توجه می شود. با توجه به قیمت بالایی که این مبل ها دارند ، مراحل ساخت آن طوری انجام می شود که در حین شستشو و نظافت هیچ گونه آسیبی به مبلمان شما وارد نمی شود.

همچنین استفاده از رزین های مقاوم و آنتی باکتریال باعث می شود در طی گذر زمان چوب های به کار رفته در این سبک از کارها موریانه زده و آسیب دیده نمی شود.

همه این عوامل تنها گوشه ای از معتبر بودن کارهای کلاسیک به شمار می آید.

از مبل های مدرن به نام مبل های راحتی برای اتاق نشیمن یاد می شود.

مبل کلاسیک - دکوراسیون داخلی منزل با مبل های کلاسیک

راحتی مبل های کلاسیک

نباید از این نکته غافل شویم که فقط مبلمان راحتی هستند که نشستن روی آن آرامش و راحتی به انسان می دهد.

اغلب مبل های کلاسیک که بصورت استاندارد تولید می شود به تمام نکات مربوط به ارگونومی بدن انسان توجه دارند و همه جوانب راحتی را در نظر دارند.

از آنجایی که از مبل های کلاسیک برای دکوارسیون های شیک و لوکس به صورت رسمی استفاده می شود.

باید به ذکر این نکته اشاره کنیم که مبل های کلاسیک از راحتی بسیار زیادی برخوردار است به شکلی که گویی از یک مبل راحتی با ظاهری متفاوت در فضا بهره گرفته شده است.

شما به راحتی می توانید با نوشیدن یک لیوان چای در عصر یک غروب دل انگیز از وجود این مبلمان رسمی لذت ببرید.

با این همه حال باید به شما این نوید را بدهیم که استفاده از وسایل عتیقه و خاص برای دکور کردن سرویس مبل های کلاسیک هیچ محدودیتی در دکوارسیون داخلی شما حاصل نمی کند.

مبل های کلاسیک اثری است که از ایده پردازی های سنتی ریشه گرفته است، اما استفاده از آن ها در دکوراسیون های مدرن هیچ لطمه ای به چیدمان شما نمی زند بلکه سبب خاص تر شدن ایده پردازی های شما می شود.

مبل کلاسیک - دکوراسیون داخلی منزل با مبل های کلاسیک

دکوراسیون ترکیبی با مبل های کلاسیک

ایده پردازی های ترکیبی با استفاده از مبل های کلاسیک به این صورتی است که از یک فرش سنتی به راحتی می توان در کنار یک مبل کلاسیک بهره گرفت.

این امر سبب جذابیت بیشتر دکوارسیون شما می شود. با توجه به این که مبل های کلاسیک ریشه در فرهنگ غرب دارد باید بگویم جای خود را به راحتی در چیدمان های مدرن ما باز کرده است.

این روزها کشور ما بسیار از مهد فرهنگ غرب در دکوراسیون خود ایده گرفته است.

استفاده از چوب، منبت کاری های هوشمندانه، کیفیت بالای مبل های کلاسیک و بسیاری موارد دیگر سبب شده است این سبک از مبلمان در دنیای خانه های ایرانی به خوبی جای خود را پیدا کند؛

بنابراین شما به راحتی با استفاده از یک چیدمان سنتی ایرانی به صورت ترکیبی با مبل های کلاسیک می توانید به یک فضای داخلی بسیار خاص دست پیدا کنید.

چیدمان مبل کلاسیک

دکور کردن مبل های کلاسیک کار لذت بخشی برای خانم های خانه دار است، زیرا به راحتی می توانند پرده و فرش متناسب با آن را فراهم کنند.

فرش های ابریشمی ایرانی در کنار پرد های اطلس به با شکوه تر شدن دیزاین های داخلی با استفاده از مبلهای کلاسیک بسیار کمک می کند.

شکی در این نیست که خانم های ایرانی به راحتی می توانند با استفاده از این سرویس مبلهای کلاسیک به یک چیدمان خاص و منحصر به فرد دست پیدا کنند.

ایده پردازی با کمک گرفتن از مبل های استیل و راحتی نیز امری است که به سادگی برای شما ممکن می شود اگر محصول انتخابی شما ایدئال های استاندارد را دار باشد.

مبل کلاسیک - دکوراسیون داخلی منزل با مبل های کلاسیک
اینستاگرام یاشیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up