نقاشی ساختمان

قیمت نقاشی ساختمان – هزینه رنگ آمیزی ساختمان

تزیینات داخلی, طراحی داخلی

تعیین قیمت نقاشی ساختمان – هزینه رنگ آمیزی ساختمان

لیست قیمت نقاشی ساختمان

برای تعیین قیمت نقاشی ساختمان فاکتورهای زیادی را با در نظر گرفت تا یک برآورد دقیقی از قیمت کلی کار نقاشی ساختمان را به کارفرما ارائه داد.

معمولا هزینه نقاشی ساختمان را به دو بخش اجرت نقاشی ساختمان و هزینه مواد مصرفی تقسیم می کنند. که در این مطلب به تفصیل در مورد هر کدام شرح می دهیم.

عوامل موثر بر قیمت نقاشی ساختمان

نقاشی ساختمان شامل خدماتی مثل آماده سازی، بتونه کاری و زیرسازی و رنگ زنی دیوارها، سقف و در و پنجره می شود، که در خانه ها، شرکت ها و یا فضاهای تجاری مورد استفاده قرارمی گیرد.

اگر جزو آن دسته از افراد هستید که دوست دارند همه کارها را به دست متخصص آن کار بسپارند یا حالا بعد از اینکه چند باری خودتان نقاشی ساختمان را انجام داده اید می خواهید یک دست رنگ درست و حسابی به خانه بزنید باید پیش از هر کاری بدانید که عوامل گوناگونی وجود دارند که بر هزینه نقاشی ساختمان تاثیر می‌گذارند.

۱. متراژ فضا بر حسب مترمربع :

مساحت دیوارها و سقف به مترمربع عاملی است که بیشترین تاثیر را بر هزینه نقاشی ساختمان می گذارد.

این معیار میزان رنگ مصرفی برای رنگ آمیزی را تعیین می کنند و طبیعی است که بیشترین هزینه در چنین خدماتی صرف مواد اولیه می شود.

البته زمان بیشتری صرف نقاشی ساختمان می شود وقتی فضا بزرگتر باشد اما باز هم هزینه رنگ بالاتر از نیروی انسانی است.

۲. تعداد اتاق ها :

معمولا افزایش تعداد اتاق ها کار نقاشی ساختمان را طولانی تر می کند چرا که رنگ کردن یک فضای یک پارچه و یک تکه آسان تر است و با صرف انرژی کمتری انجام می شود.

البته وقتی کار بصورت کامل به یک نقاش ساختمان واگذارمی‌گردد این مورد بطور کلی بر روی سایر بخش‌ها محاسبه و برآورد می‌گردد.

۳. شیوه قیمت دهی :

برای بیشتر بخش های ساختمان، خدمت دهندگان هزینه را بر اساس متراژ مترمربع می سنجند. ارتفاع سقف هم عامل تاثیرگذاری بر قیمت گذاری است. در اینجا یک مدل قیمت گذاری نقاشی ساختمان را با هم مرورمی کنیم:

نحوه محاسبه هزینه نقاشی ساختمان :

برای بدست آوردن متراژ کار نقاشی ساختمان بایستی متراژ زیر بنا خانه را در عدد 3 ضرب کنید. مثلا یک خانه 60 متری، 180 مترمربع سطح قابل رنگ آمیزی دارد.

مساحت سقف هم که با مساحت خانه برابر است. یعنی در نهایت چیزی معادل 240 مترمربع. در اغلب موارد یا در واقع در یک حالت استاندارد، دیوارها، سقف آشپزخانه، دستشویی و حمام، رنگ روغنی درجه یک و سقف جاهای دیگر رنگ پلاستیک درجه یک می خورند.

در نتیجه اگر هزینه متوسط که میانگین رنگ روغن و پلاستیک برای دیوار و سقف است را مترمربعی 12000 تومان در نظربگیریم، نقاشی کامل یک خانه 60 متری چیزی معادل 2800000 تومان تمام می شود.

البته اگر می خواهید دقیقا بدانید که با توجه به همه شرایط ویژه کار نقاشی ساختمان شما چقدر باید هزینه کنید بهتر است در اینجا و بعد از پاسخ دادن به چند سوال ثبت سفارش کنید و به یک نقاش خبره وصل شوید تا شما را در جریان تمام جزئیات کار قراردهد.

۴. مقدار رنگ

رنگ های با کیفیت یا برندهای مطرح تر قیمت بالاتری داشته و طبیعتا تاثیر مستقیم بر هزینه کلی کار نقاشی ساختمان دارند. معمولا برای اتاق ها یک سطل کامل رنگ و برای فضاهای کوچکتر مثل سرویس بهداشتی و حمام کمتر از این مقدار مصرف می‌شود.

۵. بافت دیوار

دیوارهای کارشده و غیر گچی که یا بافت دار هستند و یا با مصالحی مثل آجرهای تزئینی فضاهای داخلی طراحی شده اند مقدار بیشتری رنگ مصرف می کنند و در نتیجه در هزینه نهایی نقاشی ساختمان تاثیر دارند.

۶. کارهای جزئی و ظریف کاری :

بخش های کارشده سقف و دیوارها مثل گچ بری و سقف کاذب که نیاز به کار بیشتر و گاهی اوقات متریال متفاوت دارند، باعث تغییر هزینه نقاشی ساختمان می شوند.

همچنین رنگکاری آرک ها یا چهارچوب در و پنجره به دلیل نیاز داشتن به زیرسازی اولیه و بتونه کاری و کار بیشتر از عوامل موثر دیگر بر هزینه کل نقاشی ساختمان هستند.

۷. کارهای تعمیراتی و اصلاحی :

برخی از فضاها که در دو سر طیف قدیمی و جدید قراردارند، زیرسازی و بسترسازی مناسب را هم به کارهای نقاش اضافه می کنند.

مثلا ساختمانی که تازه نازک کاری شده و دیوارهای گچی دارند و تا بحال رنگ نخورده اند در یک پروسه زمان بر و با دقت مورد بتونه کاری و سمباده کاری قرارمی گیرند.

فضاهای قدیمی تر و یا جاهایی که از آخرین نقاشی شان سالها می گذرد هم زیرسازی نیاز دارند و در نتیجه هزینه ی دیگری به کار نقاشی ساختمان اضافه می کنند.

در بعضی از پروژه های نقاشی ساختمان ، کار به دلیل نم و رطوبت بوجود آمده در دیوارها یا سقف و پس از کار عایق بندی انجام می‌شود.

اگر چه که این دو خدمت توسط دو تخصص مختلف انجام می‌شوند، نیاز به زیرسازی اساسی بر روی دیوارهای تازه بازسازی شده باعث افزایش هزینه کلی کار خواهدبود.

۸. ایاب و ذهاب :

طبیعی است که در حالتیکه ساختمان خالی نیست و یا مکانی برای اسکان نیروهای نقاشی ساختمان وجودندارد هزینه ایاب و ذهاب هم به کل هزینه پروژه اضافه خواهدشد.

البته در اغلب مواقع این هزینه بطور کلی و در ابتدای کار بر روی هزینه کامل نقاشی ساختمان محاسبه‌شده و به مشتری اعلام‌می‌شود.

۹. پیشنهاد آماده سازی برای کاهش قیمت رنگ آمیزی ساختمان :

با انجام برخی کارهای ساده که اغلب از جنس آماده سازی و مقدمه چینی برای نقاشی ساختمان هستند می توانید در هزینه رنگ آمیزی ساختمان صرفه جویی کنید. مثلا بازکردن کلید و پریزها و یا پوشاندن آنها می تواند زمان زیادی از کار نقاش را کم کند و طبعا از ساعات و هزینه مورد نیاز کار کاسته می شود.

دسته دیگری از کارهای آماده سازی به شما کمک می کنند که پس از انجام نقاشی ساختمان و پایان کار هم هزینه کمتری چه از نظر مالی و چه از نظر وقت و انرژی برای نظافت و تمیزکاری بپردازید.

مثلا اینکه بخش های را که نمی خواهید نقاشی شوند با نایلون چسب دار بپوشانید یا اینکه روی وسایل و یا کف خانه را با پوشش های پارچه ای، پلاستیکی یا حتی روزنامه باطله از شر قطرات رنگ در امان نگه دارید.

10 . تکنیک های جدید نقاشی ساختمان :

روش های جدیدی در رنگ آمیزی ساختمان هستند که خارج از عرف هستند و برای آن انجام آن هزینه های مازادی در قرارداد لحاظ می گردد.

منجمله این کارها : پتینه کاری ، موتیف ، ورق طلا ، نقاشی و طراحی سقفی

متوسط قیمت نقاشی ساختمان

هر ساله اتحادیه نقاشان ساختمان قیمتی را به عنوان نرخ اتحادیه نقاشی ساختمان تعیین میکند و معیار قیمت دهی نقاش ها برای تعیین قیمت رنگ آمیزی ساختمان قرار میگیرد ولی معمولا این قیمت ها برای یک کار متعارف تعیین می شوند و قیمت نقاشی ساختمان درجه یک می تواند با توجه به کیفیت کار متفاوت باشد.

متوسط قیمت نقاشی ساختمان که توسط کارگروه یاشیل قابل ارائه می باشد به شرح جدول ذیل تعیین می گردد.

توجه فرمائید که همه خدمات یاشیل با تضمین کیفیت اجرایی و متریال استفاده شده می باشد.

قیمت نقاشی ساختمان
قیمت نقاشی ساختمان
اینستاگرام یاشیل

برای دیدن نمونه کار های بیشتر به پیج اینستاگرام یاشیل سر بزنید

2 دیدگاه. Leave new

  • قادری
    2018-07-07 20:27

    هزینه نقاشی با رنگ روغنی چقدر هستش ؟
    هزینه نقاشی با رنگ پلاستیک چطور؟

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
WeCreativez WhatsApp Support
ما اینجا هستیم تا در اسرع وقت به سوالات شما پاسخ دهیم.
می تونم کمکتون کنم؟