چیدمان اتاق نشمین

چیدمان اتاق نشیمن

طراحی داخلی
5/5 - (1 امتیاز)

چیدمان اتاق نشیمن

وقتی نوبت به تزئین یک خانه می رسد ، مواردی وجود دارد که باعث ترس میشود مانند ایستادن در یک اتاق خالی و ترس اینکه از کجا و با چه چیزی شروع کنیم .

موارد بسیاری باید در نظر گرفته شود – زیبایی شناسی شخصی ، سبک زندگی ، بودجه و موارد دیگر. اما بهترین راه برای شروع این کار شروع با چیدمان مبلمان است.

چیدمان اتاق نشمین
چیدمان اتاق نشمین – دکوراسیون اتاق نشیمن

به عبارت دیگر ، تعیین چیدمان مبل ها ( سبک مبلمان : مبلمان مدرن یا مبل کلاسیک و مبلمان سلطنتی ) ، صندلی ها ، میزها ، قفسه ها و هر چیز دیگری که در طراحی چیدمان اتاق با کف درگیر باشد (هر موردی که کف اتاق را لمس می کند).

ما نکات ساده ای برای راحت تر شدن کار و برنامه طراحی اتاق نشیمن به شما ارائه می دهیم. این ایده ها باعث می شود تا کار شما بسیار ساده و لذت بخش تر به نظر برسد.

چیدمان اتاق نشمین
چیدمان اتاق نشمین – دکوراسیون اتاق نشیمن

اتاق نشیمن را از دیوار به دیوار اندازه گیری کنید و به طول و عرض اتاق توجه داشته باشید.

ابتدا یک باکس ترسیم کنید ، و از همه طرف اندازه گیری را یادداشت کنید.

چه بخواهید آن را در یک برنامه رایانه ای ایجاد کنید یا آن را روی نقشه با دست بکشید ، داشتن یک نقشه طبقه مقیاس برای برنامه ریزی فضا مفید است.

بیشتر اوقات ، تبدیل Feet به Inch در مقیاس 1: 1 ساده ترین است. به عنوان مثال ، یک اتاق نشیمن که اندازه آن 1610 فوت باشد ، به یک جعبه 1610 اینچی تبدیل می شود.

سپس هر اثاثیه ای را که تصمیم گرفتید در آن قرار دهید اندازه بگیرید و یک جعبه با اندازه منحصر به فرد برای هر قطعه ایجاد کنید.

اگر با دست ترسیم را انجام می دهید ، یک ایده برای راحتی کار ایجاد برش مبلمان کاغذی (در مقیاس) است تا بتوانید با چیدمان مختلف مبلمان بازی کنید.

چیدمان اتاق نشمین
چیدمان اتاق نشمین – دکوراسیون اتاق نشیمن

در مورد هسته مرکزی چیدمان اتاق نشیمن تصمیم بگیرید.

تصمیم گیری در مورد هسته مرکزی چیدمان، واقعاً در برنامه ریزی فضا از جمله تلویزیون ، شومینه ، لوستر ، کارهای هنری و سایر موارد کمک خواهد کرد.

پس از مشخص شدن هسته مرکزی ، مبلمان می توانند در اطراف آن قرار گیرند.

اگر اتاق نشیمن دارای تلویزیون است ، توجه داشته باشید که فاصله تماشای یک تلویزیون معمولی حداکثر 8 تا 12 فوت ( هر فوت حدودا 30 سانتیمتر است) می باشد و زاویه دید بیشتر از 30 درجه نیست.

بنابراین مبل اصلی یا صندلی ها باید روبروی آن دیوار قرار داده شود.

صندلی و صندلی های اضافی می توانند در هر دو طرف دیوار تلویزیون نیز به پهلو بچرخند و ضمن اضافه کردن تعادل بینایی ، فضای دایره ای برای نشیمن ایجاد کنند.

برای تکمیل این چیدمان اتاق نشیمن ، در نظر داشته باشید که مبلمان سفارشی را در نظر بگیرید – یک جفت صندلی تکی زیبا و فوق العاده میتواند جلوه خاصی به فضای اتاق نشیمن بدهد.

برای اتاقهای نشیمن با شومینه ، بیشتر افراد گفتگو را مهمترین هدف می دانند.

بنابراین یک شکل مبلمان نیمه دایره ای در اطراف دیواره ، با فاصله کمتر از 2 متر در بین صندلی ها ، تعامل آسان با خانواده و دوستان را تسهیل می کند.

چیدمان اتاق نشمین
چیدمان اتاق نشمین – دکوراسیون اتاق نشیمن

برای اتاق های نشیمن که شومینه و یا تلویزیون ندارند ، بیشتر از همه نیاز به یک کانون مرکزی حس می شود .

یک مبل (یا دو ، روبروی یکدیگر) را در اطراف یک میز قهوه قرار دهید ، با صندلی هایی که در اطراف به صورت دایره ای قرار گرفته اند و فاصله ها تا حد امکان از بین بروند.

میزها ، قفسه ها و پاف ها در چیدمان اتاق نشیمن

پس از تنظیم محل نشیمن (در اطراف نقطه کانونی) ، چیدن میزها و قفسه ها در مرحله بعدی است.

در یک اتاق نشیمن می توان میز اصلی قهوه یا پاف نشیمن را در وسط مبل ها و صندلی ها قرار داد. بهتر است 50 سانتیمتر را بین یک میز قهوه و مبل بگذارید تا نوشیدنی و کنترل تلویزیون در دسترس باشند.

میزهای عسلی میزهای باریک و دراز هستند که روبروی مبل قرار میگیرند. میزهای عسلی کناری در کنار صندلی و در هر دو طرف مبل قرار دارند.

حتماً در مکانهایی که افراد باید از آنجا عبور کنند ، حداقل 70 سانتیمتر بین مبلمان فضای خالی در نظر گرفته شود تا بتوان از آنجا تردد کرد.

برای اتاق های نشیمن با فضای کوچک ، میزهای عسلی تو در تو را در نظر بگیرید تا بتوان در مواقع استفاده آن ها را باز کرد و در صورت عدم نیاز آن ها را روی هم یا کنار هم چید تا فضای کمی را اشغال کنند.

چیدمان اتاق نشمین
چیدمان اتاق نشمین – دکوراسیون اتاق نشیمن

قفسه ها و کشو ها در هر جایی که فضای اتاق اجازه می دهد در مقابل دیوار قرار می گیرند. میز تلویزیون و استند زیر و کنار تلویزیون قرار میگیرند ، و معمولاً قفسه های کتاب روی بزرگ ترین دیوار قرار می گیرند.

شلف ها ، قفسه های بلند و بازی هستند که میتوان در آن ها عکس های خانوادگی، گلدان، یادگاری ها و یا کتاب ها را قرار داد و میتوانند به بهترین وجه روی یک دیوار بزرگ و خالی قرار بگیرند.

لامپ های روشنایی ایستاده و لامپ های روشنایی برای روی میز تعبیه کنید

لامپ های ایستاده جای میزهای عسلی کوچک کنار مبل ها را گرفته اند ، بنابراین میز قهوه باید در دسترس باشد تا مهمانان بتوانند برای خودشان نوشیدنی بریزند.

برخی از طرح های لامپ های ایستاده وجود دارد که دارای یک میز متصل به خود می باشد. لامپ های روی میز نیاز به توضیح ندارد و جای آنها مشخص می باشد .

فقط اطمینان حاصل کنید که آنها کل فضای میز را اشغال نمی کنند. لوسترها باید در قسمت مرکزی بالای نشیمن قرار بگیرد.

اگر از لوستر چیزی آویزان نباشد و به شکل لامپ سقفی نباشد میتواند هر جایی در سقف قرار بگیرد.

نورپردازی نقطه ای می تواند برای جلب توجه بیشتر به کتابخانه های داخلی، مجسمه ها و آثار هنری، استفاده شود.

محل پهن فرش در چیدمان اتاق نشیمن

آخرین عنصر چیدمان مبلمان اتاق نشیمن ، ساده ترین آن ها نیز است: فرش. این المان باید در وسط قسمت اصلی در بین صندلی ها قرار بگیرد و چند اینچ خارج از مبل و صندلی ها (یا حتی بیشتر) تا بتوان کل فضای اتاق را پوشش داد.

اگر اتاق از قبل فرش شده است ، اضافه کردن یک فرش ضخیم تر روی آن میتواند به گرم شدن اتاق کمک کند و همچنین میهمانان را ترغیب کند تا مدت بیشتری را در خانه شما اقامت داشته باشند.

چیدمان اتاق نشمین
چیدمان اتاق نشمین – دکوراسیون اتاق نشیمن

پیروی از این مراحل ساده برای چیدمان مبلمان اتاق نشیمن شما ، جریان خوبی را به سایر قسمت های خانه شما نیز تضمین می کند. سایر سؤالاتی که باید از خودتان بپرسید عبارتند از:

اولین چیزی که دوست دارید هنگام راه رفتن در اتاق ببینید ، چیست؟ قصد دارید روی دیوارها چه چیزی آویزان باشد؟ آیا مبلمان مانع از جریان هوا یا رادیاتور می شوند؟ آیا محدوده ها یا مناطق مشخصی در داخل اتاق وجود دارد؟

اساساً ، قبل از شروع چیدمان مبلمان خود یا خرید مبلمان جدید ، باید بدانید چه چیزهایی میخواهید یا چه چیزی بیشترین اهمیت را برای شما دارد تا بتوانید بهترین چیدمان را برای وسایل خود انجام دهید یا بهترین خرید را داشته باشید.

اینستاگرام یاشیل

برای دیدن نمونه کار های ما به صفحه اینستاگرام یاشیل سر بزنید

2 دیدگاه. Leave new

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.


keyboard_arrow_up