هزینه طراحی دکوراسیون

هزینه طراحی دکوراسیون – عوامل موثر در تعیین هزینه طراحی دکوراسیون

تزیینات داخلی, طراحی داخلی
5/5 - (1 امتیاز)

هزینه طراحی دکوراسیون


هزینه طراحی دکوراسیون

بر خلاف گذشته که داشتن یک دکوراسیون مجلل و شیک به اربابان و درباریان مختص می شد و به نوعی نمای ساختمان و دکوراسیون داخلی معرف اشرافیت گروه خاصی از افراد بود ،  زیرا که فقط این قشر از جامعه می توانستند از عهده هزینه طراحی دکوراسیون برآیند.

امروزه دکوراسیون خانه و توجه به این هنر در نوسازی و بازسازی ساختمان های مسکونی و حتی مراکز فروشگاهی و ادارات یک امر مهم و شایان توجه می باشد.

امروزه اولین کار مهمی که خریداران خانه های مسکونی و یا ادرای در برنامه کاری خود دارند تغییر دکوراسیون منزل خود می باشد.

داشتن یک دکوراسیون داخلی دلخواه و متناسب با علاقه و سلیقه خود مستلزم بکار گیری تجربه کار طراحی و همچنین استفاده مناسب از المان های علمی در این زمینه می باشد، که می تواند توسط معمار یا متخصص طراح داخلی قابل دستیابی باشد.

اما برای همه کسانی که در نظر دارند بازسازی در دکوراسیون داخلی خود داشته باشند و یا اینکه بصورت ابتدا به ساکن دنبال طراح داخلی برای طراحی ساختمان نوساز  خود هستند، اطلاع از قیمت و هزینه طراحی دکوراسیون یک امر بدیهی می باشد.

هزینه طراحی دکوراسیون

متخصصان طراحی داخلی


بی تردید مهارت و تجربه ای که یک متخصص طراحی دکوراسیون دارد به دلیل کارهای است که در طول مدت فعالیت و اجرای پروژه های خود ارائه داده است.

اتمام هر پروژه کاری تجربه ای نوین به اندوخته های یک طراحی می افزاید و این مهمترین عاملی است که به خاص بودن و متفاوت بودن ایده پردازی در فضای داخلی خانه شما کمک می کند.

واگذاری یک سری کارها بر اساس عرف و اصول به یک طراح دکوراسیون است امری عادی است. گرچه خود شما نیز در این ایده پردازی نقش بسیار پر رنگی دارید.

اگر تصمیم گرفته اید هزینه زیادی برای تغییر دکور خود نداشته باشید بهتر است از یک مشاور ساده کمک بگیرید و سلیقه ها و ایده های خودتان را با او درمیان بگذارید تا یک دکوراسیون متناسب با سلیقه شما طراحی نماید.

اما اگر تغییرات اساسی در دکوراسیون مد نظر شما باشد و هزینه دکوراسیون را تا حدودی بالا در نظر گرفته اید. می توانید از یک طراح بنام و حرفه ای یا حتی از تیم طراحی برای طراحی تمام یا قسمتی از ساختمان خود کمک بگیرید و مطمئن باشید که طراح شما می تواند آنچه در ذهن شما می گذرد با رعایت کوچکترین المان های در نظر گرفته شده به مرحله اجرا بگذارد.

انتقال ایده های و سلیقه های شما مثل سبک دکوراسیون مورد نظر شما ، تم رنگی مورد علاقه و مواردی از این قبیل می تواند راهنمای کار طراح شما باشد.

هزینه طراحی دکوراسیون
هزینه طراحی دکوراسیون

موارد مهم در طراحی دکوراسیون


یک سری موارد بسیار حائز اهمیت وجود دارد که توصیه می شود قبل شروع به طراحی دکوراسیون آن ها را مرور نمایید.

اصولی که قبل از شروع کار باید مشخص شود بسیار ساده و روشن است.

  • منزل شما چقدر مساحت دارد؟
  • تمایل دارید طراحی دکوراسیون توسط یک فرد معروف انجام شود یا یک طراح آماتور هم از پس کار شما بر می آید.
  • مسئول پروژه و نظارت خودتان هستید یا اینکه یک طراح و مشاور حرفه ای در کنار شما خواهد بود تا در صورت بروز نقص در کار از ادامه دادن پروژه عوامل را باز نگه دارد؟
  • سبک طراحی شما یک دکوراسیون کلاسیک لوکس هست یا دکوراسیون مدرن و هم هزینه مد نظرتون هست؟

چه خدماتی یک متخصص طراحی داخلی به شما ارائه خواهد داد؟

مهمترین عامل تاثیر گذار در ارائه خدماتی نظیر طراحی دکوراسیون ، مدت زمانی است که صرف اینکار خواهد شد.

برای تعیین هزینه طراحی دکوراسیون موارد زیادی می تواند تاثیر گذار باشد . بعنوان نمونه :

  • شاید تمایل داشته باشید از یک مشاوره حضوری و در محل پروژه استفاده کنید این امر معمولا به صورت ساعتی یا بعد مسافتی که پروژه از محل دفتر کار طراح دارد ، برای شما محاسبه می شود و بر اساس ساعتی که مشاور به شما راهنمایی ارائه می دهد هزینه شما تخمین زده می شود.
  • در مرحله بعدی شاید تمایل داشته باشید که خرید هایی که برای دیزاین داخلی خود در نظر گرفته اید بطور مستقیم یا با اعمال نظر کارشناسی و مشاوره طراح انجام گیرد.

در این مشاوره اگر تصمیم دارید خریدها توسط طراح و کارشناس صورت گیرد، باید این امر به صورت درصدی محاسبه شود؛ یعنی بطور مثال اگر کارشناس به میزان ده میلیون خرید انجام می دهد مبلغی در حدود ده الی بیست در صد را بسته به خرید و زمانی که صرف می کند بایستی بعنوان هزینه نظارت و کارشناسی دریافت نماید.

  • مرحله سوم خود عمل طراحی دکوراسیون است. شاید تمایل داشته باشید تمامی مراحل طراحی تا اجرای کامل را به یک گروه کاری یا تیم طراحی دکوراسیون محول کنید و در اتمام کار یک خانه مبله شده با تمام آیتم های تزییناتی تحویل بگیرید. و یا اینکه در نظر دارید کار ها را بصورت مرحله به مرحله به تیم های کاری مجزا واگذار کنید و نظارت بر حسن اجرای کارها بر عهده شخص شما باشد.

هر کدام از انتخاب های فوق می تواند مزایا و معایبی به همراه داشته باشد. مثلاً  اگر انتخاب شما گزینه اول یعنی واگذاری کل پروژه از طراحی تا اجرای کامل به یک تیم کاری هست، باید بدانید که ممکن است هزینه مربوط به نظارت هم به هزینه های شما اضافه گردد .

ولی در عوض عدم تداخل در مراحل اجرای پروژه و دوباره کاری های احتمالی به کمترین حد خواهد رسید. ضمن اینکه انسجام کاری و سلیقه واحد می تواند در زیبایی کار نهایی بسیار موثر باشد.

هزینه طراحی دکوراسیون

نحوه محاسبه دستمزد طراحی دکوراسیون


در مواردی که پروژه به تغییرات جزیی نیاز دارد می توانید با کارشناسان گروه یاشیل تماس بگیرید و با دادن اطلاعات اولیه در خصوص پروژه و طراحی که مد نظر دارید ، مشاوره اولیه رو بصورت رایگان دریافت نمایید.

اما اگر تغییرات در حدی باشد که بازدید حضوری از محل پروژه الزام ارائه یک طراحی خوب باشد، در اینصورت بایستی هزینه به جهت مشاوره حضوری تقبل نمایید.

هزینه مشاوره حضوری بسته موقعیت پروژه شما از محل دفتر طراح می تواند متغیر باشد. بطور حتم هزینه حضور و مشاوره برای پروژه هایی که در شهرستان هستند در مقایسه با محل کار طراح بالاتر خواهد بود.

مساله مهم دیگر که در تعیین قیمت طراحی دکوراسیون می تواند موثر باشد ( این عامل در شهر تهران بسیار تاثیر گذار خواهد بود ) موقعیت پروژه به لحاظ بالا شهر و پایین شهر بودن می باشد.

به طور تجربی به این نتیجه رسیده ایم که کارفرمایان پروژه هایی که در بالا شهر و منطقه لوکس شهر هستند خیلی به کیفیت کار اهمیت می دهند و تمایل دارند با هر هزینه ممکن به ایده آل خود برسند و معمولاً محدودیت های هزینه رو جلوی کیفیت اجرا قرار نمی دهند.

اما مشتری یا کارفرما در قبال هزینه ای که برای تغییر دکوراسیون و یا بازسازی ساختمان خود انجام می دهد حقوقی نیز دارد که بایستی از طرف طراح مد نظر باشد.

کارفرما حق دارد نمونه کارهای مشابه کار خود را از طراح بخواهد و برحسب پیشنهاد های طرح و سلیقه خود طرح دلخواه را به مهندس طراح خود پیشنهاد دهد.

طراح داخلی بایستی در طراحی خود ضمن مد نظر قرار دادن اصول و فاکتور های طراحی و استاندارهای لازم ، تا حد قابل قبولی سلیقه کارفرما را در طرح خود بگنجاند.

طراحی ارائه شده بایستی چندین مرتبه مورد بازبینی توسط گروه معماری و کارفرما قرار گیرد تا هر گونه نقص های احتمالی و یا اختلاف سلیقه ها برطرف شود.

طرح ارائه شده باید قابلیت اجرایی با تمام جززیات را داشته باشد تا از بروز هرگونه ایراد در مرحله اجرایی جلوگیری شود.

 

عواملی که هزینه طراحی دکوراسیون را دچار نوسان می کند.

علاوه بر اینکه معیار هایی اساسی نظیر سبک دکوراسیون و متریال مورد استفاده در طراحی دکوراسیون خیلی تاثی گذار هستند، موارد جزیی نظیر موقعیت پروژه برای رفت و آمد و حمل مصالح ، محدودیت هایی که برخی مجتمع های مسکونی برای انجام پروژه های بازسازی اعمال می کنند، سختی کار و … می تواند در تعیین و برآورد هزینه طراحی دکوراسیون بسیار مهم باشد.

اما مورد مهم دیگر که در هزینه طراحی تاثیر دارد، شخصیت حقییقی و یا حقوقی طرای است که وظیفه طراحی به او محول می گردد.

مسلماً اگر از معماران و طراحان برند و نامی برای دکوراسیون خود بهره بگیریم بایستی هزینه های بیشتری رو صرف کنیم و در عوض تجربه کاری وی به ما این اطمینان را خواهد داد تا با خیالی آسوده به داشتن خانه رویایی خود بیاندیشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up