قیمت نقاشی ساختمان در سال 98

قیمت نقاشی ساختمان در سال 98 – لیست قیمت نقاشی ساختمان

تزیینات داخلی
5/5 - (1 امتیاز)

قیمت نقاشی ساختمان در سال 98 – لیست قیمت نقاشی ساختمان


هر ساله اتحادیه ها و سندیکا ها قیمتی را برای عرف خدمات قابل ارائه در صنف خود تعیین می کنند و معیار و شاخص قیمت آن صنف کاری در نظر گرفته می شود.

اتحادیه نقاشان نیز مستثنی از این قانون نیست و سالانه قیمتی را بعنوان ” نرخ اتحادیه نقاشی ساختمان ” تعیین می نماید.

البته قیمت تعیین شده و مصوب نقاشی ساختمان برای کارهای متعارف نقاشی ساختمان در نظر گرفته می شود. و به نوعی می توان قیمت یک نقاشی ساختمان با کیفیت متعارف در نظر داشت.

بطور مسلم کارهای با کیفیت سفارشی و یا کارهای دستگیر و سخت قیمت بالاتر و کارهای کیفیت پایین قیمت پایین تری خواهد داشت.

در این مقاله سعی داریم قیمت نقاشی ساختمان در سال 98 را با توجه به قیمت نقاشی ساختمان در سال گذشته ( سال 97 ) و محاسبه میزان تورم در نرخ دستمزد ها و قیمت مصالح و ابزار بدست آوریم.

مواردی که تعیین قیمت نقاشی ساختمان با رنگ های روغنی ، پلاستیک و اکریلیک و بلکا تاثیر مستقیم دارند به شرح ذیل می باشد.

قیمت نقاشی ساختمان در سال 98

تعیین قیمت نقاشی ساختمان


 • قیمت نقاشی با رنگ روغنی :

مهمترین عامل تاثیر گذار در قیمت رنگ روغنی ، زیر سازی کار می باشد. منظور از زیر سازی زمان و هزینه ای است که صرف برف کردن ناهمواری هایی از قبیل ترک ها، موج ها و پستی بلندی های موجود در سطح زیرین کار می گردد.

مسلماً هرچقدر کیفیت سطح زیر کار پایین باشه و دیوار و سقف خرابی بیشتری داشته نیاز به دقت و ظرافت بیشتری در بتونه کاری و سمباده کاری خواهد داشت که به لحاظ صرف متریال و نیروی انسانی بیشتر ، هزینه کلی کار بیشتر خواهد شد و اگر سطح دیوار تمیز و خرابی کمتری داشته باشد ، هزینه هر مترمربع قیمت نقاشی نیز پایین تر خواهد بود.

 • قیمت نقاشی ساختمان با رنگ پلاستیک و رنگ اکریلیک :

در مورد رنگ پلاستیک هم سطح زیر کار و کیفیت رنگ مورد استفاده در تعیین قیمت نهایی موثر می باشد. اما در مورد رنگ اکریلیک، باید بگوییم که رنگ اکریلیک ساختمان، با سه درجه کیفیت قابل اجرا می باشد.

1- اکریلیک با زیر سازی روغنی 2- اکریلیک با زیر سازی پرایمر 3- اکریلیک با زیر سازی پلاستیک .  براساس نوع زیرسازی قیمت اکریلیک متفاوت می باشد.

اکریلیک با زیرسازی رنگ روغنی بعنوان نوع درجه یک و از همه گران تر بوده و اکریلیک با زیرسازی رنگ پلاستیک به دلیل کیفیت پایین تر از دو نوع دیگر قیمت پایین تری خواهد داشت. بنابراین اگر اکریلیک قابل شستشو مد نظر بایستی زیر سازی روغنی را در نظر بگیرید که مستلزم صرف هزینه بیشتر خواهد بود.

 • قیمت نقاشی ساختمان با رنگ مولتی کالر:

رنگ مولتی کالر از آن دسته رنگهایی است که محدوده قیمتی زیادی دارد. دلیل مهم و تاثی گذار در این رنگ هم نوع و کیفیت زیر سازی می باشد. و همانند رنگ اکریلیک برای رنگ مولتی کالر می توان سه نوع کیفیت زیر سازی در نظر گرفت.

 • قیمت پوشش دیواری بلکا :

پوشش دیواری بلکا بازه قیمتی گسترده تری از سایر موارد دارد. مهمترین عامل موثردر قیمت رنگ بلکا نوع متریال مورد استفاده است. در واقع بلکا را می توان به دو نوع تقسیم کرد.

یک نوع بلکا عادی که قیمتی حدود 8000 تا 12000 داره و نوع دوم بلکا ابریشمی هست که قیمتی حدود 14000 تا     16000تومان داشته و کیفیت و زیبایی بیشتری نسیت به پوشش دیواری و رنگ بلکا معمولی دارد..

بهترین رنگ برای نقاشی ساختمان


شاید برای خیلی از عزیزان این سوال پیش بیاید که بهترین رنگ برای نقاشی ساختمان کدام رنگ است ؟

باید بگوییم که برحسب تجربه کاری که داریم بهترین رنگ برای رنگ آمیزی ساختمان کماکان رنگ های روغنی می باشد.

البته رنگ های روغنی نیز برند های متفاوتی دارند و کیفیت ها متفاوت می باشد.

قیمت نقاشی ساختمان در سال 98

قیمت نقاشی ساختمان درسال 98


با توجه موارد مهمی که در تعیین قیمت نقاشی ساختمان موثر بودند ، می توانیم با دقت بیشتری برای تعیین قیمت نقاشی نقاشی ساختمان در سال 98 اقدام کنیم.

همانطور که مباحث پیشین در مورد تعیین قیمت نقاشی ساختمان صحبت شده است، قیمت نقاشی تابع چند عامل هست که اگر بخواهید می توانید مطالعه بفرمایید و در اینجا از بیان دوباره آن صرفنظر می نماییم. و در اینجا به بیان موارد بسیار کلی تر بسنده می کنیم.

به طور کل هزینه نقاشی ساختمان برای هر مترمربع تحت تاثیر دو عامل متریال ( مصالح و ابزار ) و اجرت ( دستمزد ) می باشد.

بنابراین  برای فهم دقیق قیمت نقاشی در سال 98 نسبت به قیمت نقاشی در سال 97 چه تغییری می تواند داشته باشد، بایستی تغییرات صورت گرفته در این دو عامل بررسی کنیم. و در نهایت برای قیمت نقاشی سال 98 به نتیجه برسیم.

قیمت نقاشی ساختمان در سال 98

دستمزد نقاش در سال 98


در روند بررسی عوامل تاثیر گذار در قیمت نقاشی ساختمان ابتدا تغییرات صورت گرفته در دستمزد یک نقاش ساختمان را تحلیل می نماییم.

مطابق تورم سالیانه و نیز بر حسب عرف جامعه هر ساله مبلغی به حقوق دستمزد ها در هر صنفی اضافه می گردد که دستمزد نقاشی ساختمان نیز خارج از این عرف نمی باشد.

گرچه سال 97 یک سال با تورم و افزایش قیمت بی سابقه ای بود ولی با استناد به تورم سالانه ای که اعلام شد چیزی حدود 25 تا 35 درصد بود. که ما برای تعیین دستمزد نقاش ساختمان بطور متوسط تورم را 30 در صد لحاظ می کنیم.

از طرفی قیمت تعیین شده برای یک مترمربع نقاشی ساختمان شامل هزینه تهیه مصالح و دستمز می باشد که معمولاً حدود 40 تا 60 درصد قیمت اعلام شده برای نقاشی ساختمان به ازای هر متر مربع مربوط به دستمزد نقاش می باشد که آن را هم به طور میانگین 50 درصد قیمت اعلام شده به ازای هر متر مربع درنظر میگریم.

بنابراین تفاصیر افزایش سطح دستمزد نقاش نسبت به سال 97 مبلغ 30 درصد معقول و منصفانه خواهد بود.

دستمزد نقاش در سال 98


در روند بررسی عوامل تاثیر گذار در قیمت نقاشی ساختمان ابتدا تغییرات صورت گرفته در دستمزد یک نقاش ساختمان را تحلیل می نماییم.

مطابق تورم سالیانه و نیز بر حسب عرف جامعه هر ساله مبلغی به حقوق دستمزد ها در هر صنفی اضافه می گردد که دستمزد نقاشی ساختمان نیز خارج از این عرف نمی باشد.

گرچه سال 97 یک سال با تورم و افزایش قیمت بی سابقه ای بود ولی با استناد به تورم سالانه ای که اعلام شد چیزی حدود 25 تا 35 درصد بود. که ما برای تعیین دستمزد نقاش ساختمان بطور متوسط تورم را 30 در صد لحاظ می کنیم.

از طرفی قیمت تعیین شده برای یک مترمربع نقاشی ساختمان شامل هزینه تهیه مصالح و دستمز می باشد که معمولاً حدود 40 تا 60 درصد قیمت نقاشی ساختمان به ازای هر متر مربع مربوط به دستمزد نقاش می باشد که آن را هم به طور میانگین 50 درصد قیمت اعلام شده به ازای هر متر مربع درنظر میگریم.

بنابراین تفاصیر افزایش سطح دستمزد نقاش نسبت به سال 97 مبلغ 30 درصد معقول و منصفانه خواهد بود.

در اینجا سعی میکینم با ذکر یک مثال این افزایش قیمت را بطور دقیق بیان نماییم.

فرض کنید شما در نظر دارید دیوار های خانه خودتان رو با رنگ اکریلیک رنگ آمیزی کنید. قیمتی نقاش به شما می دهد 14000 تومان برای هر مترمربع می باشد.

مطابق توضیحات بالا  از این مقدار، حدود 7000 تومان دستمزد نقاش بوده و نصف دیگر آن صرف خرید ابزار و رنگ و سایر موارد مورد نیاز برای نقاشی خانه شما خواهد شد.

پس نتیجه میگیریم سهم و دستمزد نقاش برای هر مترمربع حدود 7000 تومان خواهد بود. حالا فرض میگیریم این نقاشی در سال 98 انجام شود و استعلام قیمت شما مربوط به سال 97 باشد، بنابراین منصفانه است که برای بخش دستمزد ، نقاش ما مبلغ رو حدود 30 درصد افزایش دهد.

30 درصد 7000 تومان مبلغ 2100 تومان خواهد بود. بنابراین دستمزد هر مترمربع کار نقاشی ساختمان با رنگ اکریلیک در سال 98 حدود 9100 تومان معقول و منطقی خواهد بود.

قیمت نقاشی ساختمان در سال 98

قیمت مصالح و ابزار نقاشی ساختمان در سال 98


اما افزایش قیمت نقاشی فقط به افزایش سطح دستمزد ها خلاصه نخواهد شد. چون همانطور که گفته شد، دستمزد نقاش یکی از دو عامل تأثیرگذار در قیمت نهایی نقاشی است و عامل مهم دیگر قیمت ابزار ها و مصالح و رنگ می باشد. و بطور میانگین تاثیری برابر با دستمزد نقاش در قیمت نهایی نقاشی دارد.

در مثال فوق فرض میگیریم، مشابه دستمزد که حدود 7000 تومان از 14000 تومان در سال 97 به ازای هرمتر مربع رو به خودش اختصاص می داد، مصالح هم حدود 7000 تومان در هر متر مربع نقاشی سهم دارند.

اما آیا افزایش قیمت مصالح نقاشی برابر با تورم اعلام شده بوده است؟! باید بگیم طبق تحقیقات میدانی که توسط کارشناسان گروه یاشیل صورت گرفته است، جواب این سوال منفی می باشد.

یعنی متریال و رنگ افزایش قیمتی خیلی بیشتر از میانگین تورم سالانه داشته است.

و با افزایش قیمت ارز، افزایش قیمت خیلی بالایی در بازار رنگ و مصالح و ابزار نقاشی و به تبع آن افزایش قیمت نقاشی ساختمان در سال 98 شاهد بودیم.

افزایش قیمت در ابزار و مصالح و رنگ دارای بازه ی گسترده ای بوده و چون تنوع موارد در این قسمت زیاد است، نمیتوان یک مبلغ مشخص را تعیین کرد.

اما با توجه نتایجی که از کنار هم گذاشتن چند مورد از این قیمت بدست آمده است، ابزار ها ، رنگ ها و مصالح بین 30 تا 80 درصد افزایش قیمت داشته اند.

این امکان وجود دارد که بگویید: حتما با افزایش قیمت ارز، مصالح نقاشی مثل رنگ، ابزار هم گران شده و دیگر افزایشی در سال 98 نخواهد داشت که باید بگوییم متاسفانه این تصور اشتباه است.

خیلی از اجناس که بعد از گرانی ارز خریداری شده اند و یا وارد کشور شده اند، هنوز ترخیص نشده و وارد بازار کار نشده است و احتمال افزایش قیمت رنگ در سال 98 نسبت به سال 97 وجود دارد.

حال باید نحوه محاسبه افزایش قیمت مصالح در سال 98 را بررسی کنیم. دقیقاً مشابه با دستمزد حساب میکنیم یا این تفاوت که مقادیر درصد ها در اینجا کمی تفاوت دارد.

به طور میانگین اگر افزایش 50 درصدی رو برای ابزار و رنگ و مصالح درنظر بگیریم، در مثال بالا چیزی حدود 3500 تومان به ازای هر مترمربع به مبلغ مربوط به ابزار و مصالح و رنگ افزوده شده و این مبلغ به چیزی در حدود 10500 خواهد رسید.

حالا که هر دو عامل اصلی و مهم که برروی قیمت نهایی رنگ آمیزی یک ساختمان اثر میگذارند رو به صورت جداگانه بررسی کرده و میزان افزایش قیمت رو در آن ها محاسبه کردیم، نیاز است تا فقط این موارد رو باهم جمع کنیم.

در مورد مثال بالا این جمع برای قیمت نقاشی یک مترمربع نقاشی با رنگ اکریلیک برابر با 20600 تومان شده است.

حال با اعمال قانون فوق که در مورد رنگ اکریلیک بررسی کردیم لیست قیمت نقاشی ساختمان در سال 98 به قرار زیر خواهد بود.

[cl-itext texts=”لیست قیمت نقاشی ساختمان در سال 98″ dynamic_bold=”1″ animation_type=”zoomIn” duration=”30000″ delay=”0.5″ color=”#9f048a” dynamic_color=”#35bd03″]

[elfsight_pricing_table id=”2″]

قیمت نقاشی ساختمان

قیمت نقاشی ساختمان
اینستاگرام یاشیل

15 دیدگاه. Leave new

 • سلام
  قیمت نقاشی ساختمان الان چند شده ؟

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   #قیمت_نقاشی_ساختمان بستگی به نوع رنگ و متراژ کار داره ولی در حدود 50 هزار تا 70 هزار تومان برای هر مترمربع هست

   پاسخ
 • محسن
  2020-02-06 09:32

  سلام وقت شما بخیر
  من فکر میکنم این لیست قیمت نقاشی ساختمان در تهران هست و شهرستانها خیلی پایین تر هستند و کسی با این قیمت ها نمی تونه کار بگیره.
  ما روغنی رو ۱۵ هزار قیمت میدیم بازهم آخر کار کلی باید تخفیف بدیم تا پولمون رو بدن

  پاسخ
  • سلام وقت شما بخیر
   ممنون از اینکه سایت یاشیل رو انتخاب کردید. بله این قیمت نقاشی ساختمان در تهران هست و شهرستان ها تا حدودی متفاوت هستند.

   پاسخ
 • مرتضی پورابراهیمی
  2019-11-23 16:09

  سلام
  باتوجه به افزایش قیمت بنزین باید منتظر افزایش قیمت نقاشی ساختمان باشیم یا قیمت ها فرق نکرده ؟

  پاسخ
  • سلام
   ممنون از اینکه سایت یاشیل رو انتخاب کردید
   با توجه به اینکه فعلا قیمت مصالح مورد نیاز نقاشی ساختمان تغییر نکرده است، قیمت کلی نقاشی ساختمان نیز ثابت است. ولی انتظار می رود با توجه به اینکه فرآورده های نفتی مثل تینر از ملزومات اصلی در حرفه نقاشی ساختمان می باشد، تغییر قیمت ها باعث افزایش قیمت نقاشی ساختمان نیز بشود.

   پاسخ
 • علی اصفهون
  2019-09-14 21:08

  باسلام خدمت همکاران عزیز با درنظرگرفتن اوضاع بد کاری و گرون شدن وحشتناک رنگ و تجهیزات نقاشی قیمتی که بروی کار گزاشتید بنظرم قیمت متعادل و خوبی هست هرچند من هنوز دستمزد پارسال رو دارم از مردم میگیرم و بنا نسبت سود خیلی کمی هم گیرم میاد متاسفانه هنوز موفق به احیای بازار قبلیم نشدم وامیدوارم اوضاع مملکتمون از اینی که هست خرابتر نشه چون اوخت دقیقا باید شغل عوض کنیم
  با تشکر از سایت خوب و مفیدتون

  پاسخ
  • سلام همکار عزیز . ممنون از اینکه سایت یاشیل رو انتخاب فرمودید. در این سایت سعی شده ضمن در نظر داشتن حقوق مشتری قیمت ها به نوعی تعیین شده باشد که پیمانکار بتواند بهترین خدمات رو بدون دغدغه قیمت ارائه دهد.
   موفق باشید

   پاسخ
 • ناشناس
  2019-08-06 04:05

  سلام.وقت بخیر.به نظر من قیمت های خیلی عالی زدین.رنگ سحر درجه یک وقتی۲۵۰ تومن شده قیمت پایین بدی فقط باید وقت الکی بذاری و کار کنی.هم کارتون عالی هست هم قیمتا.من نقاش هستم و قیمت که میدم همینه کسی دوست داشته باشه کار میکنم.بعد نگاه به طرف میکنم بهش میگم برات کار میکنم یا نه.انقدر پولمو ندادن دیگه چهره شناس شدم.حتی از مدل حرف زدنم متوجه میشم پولی در کا هست یا نه.

  پاسخ
  • سلام. موفق و سربلند باشید همکار عزیر

   پاسخ
  • محمدپور
   2019-10-13 00:28

   همکار عزیز متاسفانه خیلی از همکاران نقاش قیمت خیلی پایین تری میدن و کار رو میگیرن. من که موندم چطوری ضرر نمیکنن. با این اوضاع گرونی مصالح نباید قیمت رو خیلی پایین بگیم

   پاسخ
   • قیمت نقاشی ساختمان هم مثل قیمت کالا و خدمات دیگر بایستی متناسب با تورم قیمت جامعه باشه تا هم کارفرما راضی باشه و هم پیمانکار یه نونی برای خانواده اش ببره.

    پاسخ
 • شاهین پاکزاد
  2019-05-07 10:07

  نرخ اتحادیه نقاشی ساختمان رو از کجا میتونیم بدست بیاریم. فکر میکنم قیمت های شما خیلی بالا هستند. البته نمونه کارهاتون حرف نداره

  پاسخ
  • سلام. ممنون از اینکه سایت یاشیل رو انتخاب کردید. نرخ اتحادیه قیمت نقاشی ساختمان هر سال توسط واحد صنفی مربوطه تعیین می شود. قیمت های اتحادیه برای یک کار با کیفیت متعارف می باشد. و کارهای با کیفیت سفارشی قیمت بالاتری خواهد داشت.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up