طراح داخلی - طراحی داخلی

طراح داخلی کیست و چه مسئولیتی دارد؟ 10 نکته برای طراح های داخلی

تزیینات داخلی, طراحی داخلی
5/5 - (1 امتیاز)

یک طراح داخلی باید عملکردهای بسیاری را انجام دهد. آیا شما فکر می کنید این نقش مناسب برای شما است؟

آیا همیشه به سلیقه طراحی داخلی خود پایبند هستید؟ آیا شما عاشق تزئین اتاق و ترتیب مبلمان هستید؟ اگر به این سؤالات پاسخ مثبت داده اید ، شاید شغل طراحی داخلی برای شما مناسب باشد.

قبل از انتخاب مسیر شغلی زندگی ، مواردی وجود دارد که باید درباره دنیای طراحی بدانید. طراحان داخلی هر روز با چالش هایی روبرو هستند. برخی از این موارد ممکن است برای شما جذابیتی نداشته باشد ، در حالی که برخی دیگر ممکن است شما را هیجان زده کرده و درهای حرفه ای را که هرگز فکر نمی کردید ممکن باشد ، باز کنند.

در ادامه 10 موردی را که باید قبل از اینکه یک طراح داخلی باشید بدانید، را باهم بررسی می نماییم.

طراحی داخلی - طراحی داخلی

طراحان داخلی درک کاملی از رنگ ، پارچه و چیدمان فضایی دارند.

1- بین دکوراتورها و طراحان تفاوت وجود دارد.

تفاوت بین دکوراسیون داخلی و طراحان داخلی چیست؟ یک کلمه: آموزش.

به معنای واقعی کلمه هر کسی می تواند به یک دکوراتور داخلی تبدیل شود. کسی که عاشق بازی با رنگ ها ، پارچه ها و منسوجات است می تواند به سادگی با چاپ کارت ویزیت و تبلیغ خود به مشتری ، به دکوراتور تبدیل شود.

این لزوما چیز بدی نیست ، اما پیشینه تحصیلی نیز مهم است.

از طرف دیگر ، یک طراح داخلی باید دارای یک آموزش معتبر باشد. مدرک کاردانی یا کارشناسی ضروری برای کار در زمینه طراحی داخلی است.

آیا می خواهید تعلیم و تربیت را دنبال کنید یا سریعاً به دنیای تزئین پرش کنید؟

خواندن مطالب زیر می تواند به شما کمک کند تا بدانید آیا حرفه طراحی داخلی می تواند برای شما مناسب باشد یا خیر؟

طراحی داخلی - طراحی داخلی

آیا شما یک بصیرت و استعداد لازم را برای طراح شدن دارید؟

2- شما باید یک طراحی عالی داشته باشید.

این امر خیلی بدیهی به نظر می آید که برای اینکه به یک طراح داخلی تبدیل شوید ، برای شناخت رنگ ، آرایش فضایی ، معماری و منسوجات باید یک استعداد ذاتی داشته باشید.

آیا از تزئین خانه خود لذت می برید و ایده های زیادی در دکوراسیون خود به ذهن می آورید؟ این بدان معنا نیست که شما باید یک طراح داخلی باشید ، اما مطمئناً نشانه خوبی است.

اولین قدم برای یک حرفه موفق این است که شوق و انگیزه کافی در این زمینه را داشته باشید. از این گذشته ، وقتی انسان کاری را که مورد علاقه اش است انجام می دهد هرگز این احساس را ندارد که در حال انجام وظیفه است و همیشه این کار را یک سرگرمی برای خود می پندارد.

از این فرصت استفاده کنید تا ببینید که کدام رشته را باید انتخاب کنید.

آیا حرفه طراحی داخلی مناسب آینده شغلی شماست؟

طراحی داخلی - طراحی داخلی

طراحی داخلی چیزی فراتر از نگاه کردن به پارچه و تابلوهای نقاشی می باشد.

3- طراحی داخلی صرفاً استفاده از پارچه و بعنوان یک ابزار سرگرم کننده نیست.

در حالی که پارچه ها ، مبلمان و رنگ ممکن است نقش مهمی در طراحی داخلی داشته باشند ، کارهای زیادی وجود دارد که مورد نیاز طراحان داخلی است – بسیاری از آنها ممکن است کمتر به نظر سرگرم کننده و بیشتر شبیه کار باشند.

طراحان داخلی باید در تاریخ طراحی ، یکپارچگی ساختاری ساختمانها ، کدهای ساختمان ، ارگونومی ، مفاهیم مکانی ، اخلاق ، روانشناسی ، طراحی به کمک رایانه (CAD) و موارد دیگر آموزش ببینند.

به نظر می رسد که طراحان داخلی یک مجموعه ای از علوم ساختمان را آشنا باشند. اینطور نیست؟ این طیف گسترده ای از مهارت ها مورد نیاز است زیرا طراحان نه تنها با صاحبان خانه بلکه با سازندگان ، معماران ، سازمان های دولتی و صاحبان مشاغل کار می کنند. برای تبدیل شدن به یک طراح داخلی موفق ، فرد باید تحصیل کرده و متخصص باشد.

طراحی داخلی - طراحی داخلی

طراحان تحصیل کرده که نام و برند آنها معروف شده است، انتظار دارند که بیشترین درآمد را کسب کنند.

4- حقوق و دستمزد به همان اندازه که فکر می کنید نیست.

به نظر شما یک فرد با چنین تحصیلات گسترده و دوره های آموزشی نمی تواند درآمد خوبی داشته باشد؟ بستگی دارد. آمارها نشان می دهد که دستمزد متوسط ​​یک طراح داخلی سطح ابتدایی در ایالات متحده 42380 دلار در سال است.

البته این امر به عوامل زیادی از جمله تحصیلات ، مکان ، تجربه کار و اندازه شرکت / شرکت بستگی دارد. یک طراح داخلی در یک شرکت مبلمان احتمالاً درآمدی کمتر از یک طراح که برای یک شرکت معماری با سطح بالا کار می کند ، خواهد داشت.

در اصل ، شما می توانید با به دست آوردن هر چه بیشتر اعتبار و تجربه ، میزان دستمزد خود را دیکته کنید. کسی که دارای آموزش در زمینه های معماری و قوانین مربوط به ساختمان و طراحی سازه است ، احتمالاً از نظر مالی موفق خواهد شد.

طراحی داخلی - طراحی داخلی

منتظر باشید به عنوان یک طراح داخلی با انواع شخصیت های مختلف برخورد کنید.

5- برای تبدیل شدن به یک طراح داخلی موفق باید مردم محور باشید.

اگر از طراحان داخلی بخواهید که تجربیات خود را به اشتراک بگذارند ، آنها مطمئناً برخی از داستان های عجیب و دور از انتظار مربوط به مشتریان گذشته را بازگو می کنند.

افراد دغدغه های زیادی دارند، به خصوص وقتی صحبت از خانه هایشان می شود.

در حالی که برخی از مشتریان اهداف مشخصی در ذهن دارند ، و سعی می کنند تا جای ممکن نظرات طراحان داخلی را به آن سمت بکشند، بعضی دیگر از کارفرمایان و مشتریان هستند که فقط به ایده های ذهنی خود فکر می کنند و تا جای ممکن می خواهند از کار طراحان ایراد بگیرند.

یک طراح داخلی موفق باید به خوبی بتواند ذهن افراد را بخواند – کسی که می تواند مشتری ها را به سمت نتیجه مطلوب سوق دهد در حالی که این تصور را بوجود می آورد که مشتری احساس کند در همه آیتم های طراحی داخلی کنترل در دست اوست.

از اینروست که طراحان داخلی دائماً در حال تعادل تصمیمات طراحی و خواسته های مشتری خود هستند.

طراحی داخلی - طراحی داخلی

نمونه کارهایی که از پروژه های انجام شده دارید مهمترین آیتم در شغل شما خواهد بود.

6- شما نیاز به ایجاد یک گالری نمونه کارها دارید.

هر تصویری بیانگر بیش از هزار کلمه است، و در مورد پیشینه یک طراح داخلی قطعاً این موضوع صادق است.

شما می توانید در طول روز در مورد رنگ ها و منسوجات صحبت کنید ، اما مگر اینکه نمونه کار برجسته ای داشته باشید که طرح ها و پروژه های خود را به نمایش بگذارد.

اگر یک گالری نمونه کار ممتاز پگردآوری کرده باشید، بین شما و موفقیت فاصله چندانی نخواهد بود.

اگر تازه فارغ التحصیل شده اید و میخواهید وارد بازار کار شوید، ممکن است لازم باشد خدمات خود را بصورت رایگان یا با نرخ کم ارائه دهید.

این احتمالاً بهترین راه برای شروع کار جمع آوری نمونه کار است. همچنین این یک راه عالی برای آشنایی با بازرگانان و تهیه کنندگان محلی و تهیه گزارش برای پروژه های آینده است.

به یاد داشته باشید که همه طراحان موفق نیز از مراحل ابتدایی شروع می کنند.

با کمی تلاش ، تجربه و بازاریابی مناسب می توانید به یک نیروی موفق در زمینه طراحی داخلی تبدیل شوید.

طراح داخلی - طراحی داخلی

رقابت در دنیای طراحی شدید است ، بنابراین شما باید در بالای همه این رقابت ها باشید.

7- رقابت در طراحی داخلی شدید است.

طراحی داخلی یک تجارت رقابتی است. نکته اصلی موفقیت توجه و اهتمام شما به این شغل است. همانطور که در بالا گفته شد ، یک گالری نمونه کار شگفت انگیز مطمئناً به شما در زمینه شغلی کمک می کند.

عامل مهم دیگر ، دستیابی به آموزش گسترده است. هرچه بیشتر بدانید ، وضعیت رقابتی بهتری خواهید داشت. به دنبال ترند های رو به افزایش مانند رشد جمعیت ، طراحی سالمندان ، معماری مدرن و طراحی سبز باشید. آموزش و پرورش در این زمینه های خاص طراحی ، بازار کار را به شما تقدیم خواهد کرد.

همچنین مطلعه نشریات معتبر داخلی و خارجی و بررسی نمونه کارهای طراحان نامی و همچنین الگو برداری از ایده های نوین طراحی که در سایت های معماری منتشر می شود، می تواند کمک زیادی به شما بکند.

ارتباط با طراحان موفق و پیروی از پیشنهادات و راهکار هایی که توسط آنها ارائه می شود کمک حال شما خواهد بود.

هرگز فراموش نکنید که وقتی رقابت زیاد است ، شما باید سخت تلاش کنید تا مورد توجه قرار گیرید و به اوج خود برسید.

طراح داخلی - طراحی داخلی

طراحان داخلی می توانند به لطف ابزارهای مجازی برای برنامه ریزی اتاق ، از راه دور ارتباط برقرار کنند.

8- طراحان مجازی یک مزیت رقابتی نسبت به همکاران خود دارند.

وقتی افراد یک طراح داخلی را استخدام می کنند ، ممکن است متوجه نشوند که در واقع می توانند از هر جای دنیا یک طراح در اختیار داشته باشند.

بله ، طراحان نیز می توانند از راه دور ارتباط برقرار کنند! به لطف نوآوری های فناوری مانند Skype و نرم افزار طراحی ، طراحان در حال کشف دنیای کاملاً جدیدی از طراحی مجازی هستند.

اگرچه چندین ابزار طراحی مجازی آنلاین رایگان در دسترس عموم است ، اما طراحان داخلی به لطف روابط منحصر به فرد خود می توانند ارتباط صمیمانه ای با مشتریان داشته باشند که باعث برتری رقابتی آنها خواهد شد.

ارائه قیمت های رقابتی و پایین در طراحی های مجازی می تواند عاملی برای جذب مشتریان و کسب بازار کار باشد.

طراح داخلی - طراحی داخلی

طراحان نیاز دارند تا از کدهای لوله کشی داخلی و کدهای برقی پایدار بمانند.

9- طراحان باید قوانین طراحی و قوانین محل پروژه را بدانند.

گرچه در ابتدا بعضی از اطلاعات نظیر داشتن اطلاعات از محل دقیق لوله کشی ها و تاسیسات و یا خطوط سیم کشی زیاد مهم طلقی نشود. اما در ادامه کار اطلاع و داشتن دانش لازم در این زمینه می تواند وجه تمایز یک طراح ممتاز و درجه یک با یک طراح مبتدی باشد.

این اطلاعات باعث تسریع در انجام کارها و جلوگیری از هرگونه اختلال و وقفه بی مورد در کار خواهد شد.

طراح داخلی - طراحی داخلی

طراحان مجبورند با مشتریانی کار کنند که انتخاب سبک آنها ممکن است با سبک خودشان مطابقت نداشته باشد.

10- این سبک طراحی سبک ایده آل شما نیست و سلیقه مشتری است.

در حالی که طراحان می توانند طیف گسترده ای از سبک های طراحی را به مشتریان خود پیشنهاد دهند ، لازم است به یاد داشته باشید که با توجه به سلیقه ای که مشتریان دارند ، کدام سبک می تواند مناسب آنها باشد.

نباید اینطور تصور کنیم کنیم که چون طراح داخلی دارای تحصیلات آکادمیک در زمینه طراحی داخلی است ، بنابراین حتماً باید نظرات انها به نظرات و سلیقه مشتری ارجحیت داشته باشد.

کار طراح داخلی ارائه انواع سبک ها و هدایت مشتری به سمت انتخاب طراحی صحیح است در عین حال باید شرایطی را فراهم آوریم که مشتری خود را در انتخاب طرح مختار قلمداد نماید که باعث احساس مسئولیت در ادامه کار خواهد بود.

به عنوان مثال ، شما ممکن است سالها به عنوان یک طراح داخلی کار کنید و هرگز خانه ای طراحی نکنید که متناسب با سلیقه شخصی شما باشد.

باید اینگونه بیان کرد که طراح داخلی بایستی تمام جزیینات یک طراحی را به مشتری بیان کند ولی در نهایت باید این آمادگی را داشته باشد که انتخاب نهایی برای به مرحله اجرا گذاشتن یک طرح بستگی به نظر مشتری و کارفرما خواهد داشت.

طراح داخلی - طراحی داخلی

بعد از خواندن همه جوانب و مزایای تبدیل شدن به یک طراح داخلی ، آیا فکر می کنید شما همان کسی هستید که دوست دارد این رشته را دنبال کند؟

اگر طراحی داخلی را به عنوان شغل خود در نظر دارید ، پس بهتر است هر 10 مورد ذکر شده در بالا را همیشه به یاد داشته باشید.

وارد شدن و ادامه فعالیت در این شغل ممکن است رقابتی باشد ، اما با کمی سختی و نمونه کار های ممتاز ، می توانید یک طراح داخلی موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up