طراحی دکوراسیون داخلی به سبک مینیمالیسم

طراحی دکوراسیون به سبک مینیمالیسم ( minimalist )

تزیینات داخلی, طراحی داخلی
5/5 - (19 امتیاز)

طراحی دکوراسیون به سبک مینیمالیسم ( minimalist )

آشنایی با اصول و شاخصه های طراحی دکوراسیون داخلی به سبک مینیمالیسم ( minimalist )

همانطور که از نام لاتین آن پیداست در این سبک از طراحی دکوراسیون داخلی تکیه بر حداقل ها است و کاملاً بر خلاف سبک های کلاسیک و سنتی، از شلوغی و ازدحام طرح و نقش ها پرهیز می شود. دکوراسیون مینیمال به خاطر توجه به عصاره خطوط و اشکال، گرچه ظاهری مدرن دارد اما برخلاف آن بیشتر از سبک ژاپنی وامدار است و در آن جلوه سکوت و آرامش اولویت دارد.

استفاده از رنگ سفید برای عناصری با مساحت های زیاد (مثل دیوار و سقف) نقش کلیدی دارد. اشیاء نصب شده بر دیوار ها و سقف ها (تابلو، قفسه، لوستر…) نیز باید بسیار کم باشند. به عبارت دیگر دیوارها و سقف ها باید نفس خور برای چشم بوجود بیاورند. پس آن تعداد اندک را باید با وسواس و دقت زیاد انتخاب کرد.

در سبک مینیمال، معمولاً کف کل ساختمان (حتی آشپزخانه) متحد و از یک جنس است. علت آن توازن و آرامشی است که این یکدستی در کل ساختمان ایجاد می کند. در نقاط لازم میتوان از فرش استفاده کرد که در اینجا نیز بهتر است از فرش های کم طرح و ساده استفاده شود (مثل گبه یا گلیم یا قالی های ترکمن).

اجناس، وسایل و مبلمان باید فضای آزاد کافی در پیرامونشان داشته باشند. چیدن تنگاتنگ آنها از این سبک فاصله می گیرد و نوعی اغتشاش ایجاد می کند. از هر آنچه که کاربردی نیست و تنها جنبه تزئینی (چه بسا مزاحم) دارد باید دوری کرد.

طراحی دکوراسیون به سبک مینیمالیسم برای خانه هایی با مساحت کوچک پیشنهاد می شود.طراحی و اجرایی این سبک از دکوراسیون در مقایسه با سبک کلاسیک بسیار کم هزینه خواهد بود و همچنین سرعت اجرای بالایی خواهد داشت.

در سبک مینیمال بجای استفاده از لوستر معمولا از نورپردازی های خطی و یا هالوژن های استفاده خواهد شد.

پتینه های مدرن و گچبری های مدرن روی یکی از دیوار ها می تواند کمی روح بخش این فضا باشد.

در ادامه مطلب تصاویری از طراحی دکوراسیون به سبک مینیمالیسم آورده شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up