دکوراسیون داخلی خانه های کوچک

دکوراسیون داخلی خانه های کوچک (بخش دوم)

طراحی داخلی
4.8/5 - (5 امتیاز)

همان طور که در بخش قبل ( دکوراسیون داخلی خانه های کوچک (بخش اول) ) اشاره گردید، افزایش جمعیت و از طرفی کاهش فضای ساخت و ساز منجر به ساخته شدن خانه های آپارتمانی و با مساحت کوچکتر شده است. با این اوضاع چیدمان منزل و استفاده از حداکثر فضای ساختمان ، یکی از دغدغه های رایج شده است. بدین منظور در این بخش و بخش قبلی، به بررسی نحوه ی طراحی دکوراسیون داخلی خانه های کوچک پرداخته شده است. که در آن به بررسی بهترین سبک های دکوراسیون در سراسر دنیا از لحاظ دکوراسیون داخلی می پردازیم. در ادامه نکاتی برای بهتر و بزرگتر شدن فضای قابل استفاده در خانه های کوچک، بیان شده است.

1- استفاده از سبک مینیمالیسم- بخشی از محل را خالی کنید.

طراحان این پروژه ،(خانه ای شیک واقع در حومه ی شرقی سیدنی استرالیا ) از سبک مینیمالیسم مدرن و کلمه ی خنده دار موش بزرگ ، الهام گرفته اند. دقیقا مثل موش کوچک که خیلی بزرگتر از اندازه ی آن می باشد. طراح از رنگ های قرمز زرد و مشکی استفاده کرده است و با قرار دادن محل ورودی ، انبار، تجهیزات، شستشو و خواب در پشت درهای کشویی بلند، بقیه ی قسمت ها را کاملا خالی گذاشته است و ظاهری مینیمالیستی و جادار داده است.

دکوراسیون داخلی خانه های کوچک

2- بالا بردن آشپزخانه و مخفی کردن تخت زیر آن در دکوراسیون داخلی

طراحی پویا این آپارتمان پاریسی کوچک، سطوح مختلف عملکردی و ترکیب چند ماده و ترکیب رنگ را در خود گنجانده است. در این مورد هنگامی که بخشی از تخت دو نفره زیر کف آشپزخانه قرار دارد، بخشی از تخت با قرار دادن چند بالش بزرگ ، به عنوان مبل قابل استفاده است.

دکوراسیون داخلی خانه های کوچک

3- اتاق خواب را به یک عنصر دکوری تبدیل کنید.

این طراحی مدرن از معماران فرانسوی ، یک تجربه زیبایی شناختی کاملا جدید از یک فضای اتاق خواب است. فضای جعبه ای منفرد که حالتی دکوری دارد به عنوان اتاق خواب در مرکز آپارتمان قرار داده اند که در این حالت با تغییر وضعیت اتاق خواب به عنوان نمادی از صمیمت و حریم خصوصی در مرکز، از آن به عنوان یک عنصر هنری استفاده کرده است.

دکوراسیون داخلی خانه های کوچک

4- از فضای جلوی درب ورودی استفاده کنید.

این طراحی ساده و در عین حال جذاب برای یک آپارتمان کوچک ، از مجموعه ای از ملحفه های با رنگ روشن و با کمترین فناوری تشکیل شده است. در اکثر ساعات روز کسی از فضای جلوی در استفاده نمی کند بنابراین چرا به چیز دیگری تبدیل نشود.

دکوراسیون داخلی خانه های کوچک

5- ایجاد توهم حجم با استفاده از سطوح آینه ای

سطوح آینه کاری شده از قسمت های کف و سقفی عمق بصری در محل ایجاد می کند و باعث توهم فضای بسیار بزرگتری می شود. استفاده از آینه های زرد و روشنگرهای طیف نور، حسی از جهان سوررئالیستی و دلربا ایجاد می کند.

دکوراسیون داخلی خانه های کوچک

6- میز نهارخوری می تواند در بین سایر وسایل آشپزخانه جای گیرد و مخفی شود.

با الهام از روش ژاپنی سازمانی موسوم به 5S ، معمار استرالیایی، نیکلاس گورنی، یک پروژه معاصر را تعریف کرد تا از فضای محدود 24 متری این آپارتمان استفاده کند. در این طرح میز نهارخوری بر روی چرخ های سوار شده است که میتواند کاملا در بالا و اطراف فر قرار گیرد و هم از اشغال کردن فضای قابل توجهی جلوگیری می کند و هم زیبایی بصری را به آشپزخانه می دهد.

دکوراسیون داخلی خانه های کوچک7- می توانید از بیشتر از دو سطح ارتفاعی در دکوراسیون داخلی خانه های کوچک استفاده کنید.

در صورتی که فضا به اندازه مناسب دارید طراحی اتاق های خانه می تواند بیشتر از دو سطح ارتفاعی باشد. همانند طرحی که می بینید فضایی با سه سطح است که در اینجا طراح از فضای اتاق نشیمن به سمت فضای کاری حرکت می کند همانند یک شخصیت کارتونی در یک بازی رایانه ای . در این طراحی با استفاده از نردبان و پله هایی که سکوها را در یک مسیر خطی به هم وصل می کند امکان پخش بهتری را در یک فضای محدود فراهم کرده است.

دکوراسیون داخلی خانه های کوچک

8- حمام در سطح دوم- نزدیک اتاق خواب

در این طراحی ، معمار برزیلی آلن چو ، سرویس بهداشتی را در قسمت بالای آپارتمان قرار داده است و فضای آزاد بیشتری را به اتاق نشیمن اختصاص داده است و با استفاده از پله های با دکور زیبا از جنس فلز مشکی رنگ ، مسیر به سمت اتاق خواب و حمام هدایت شده است. این طراحی یک راه حلی زیبا برای آپارتمان های کوچک است. دیوارهای تیره، مبلمان شیک با رنگ روشن و کابینت های چوبی زیبا ، چشم انداز این خانه مدرن برزیلی را زیباتر کرده اند.

دکوراسیون داخلی خانه های کوچک

9- استفاده از بافتهای متضاد برای کف و روکش سقف

هنگامی که بحث از طراحی فضاهای کوچک می شود، ترکیب چندین بافت و مواد مختلف ، دشوار است. زیرا تاثیر بصری بین آنها توسط مجاورت آنها تشدید می شود. بنابراین انتخاب و ایجاد هماهنگی بین رنگ ها و بافت ها بسیار دشوار خواهد بود . به همین دلیل طراحی زیر یک نمونه عالی از نحوه ی ایجاد این هماهنگی است.  در اینجا سطح درخشان و سفید سقف به خوبی با بافت های چوبی کف متعادل می شود و همچنین گنجاندن این طراحی در بقیه ی جاهای چیدمان خانه و اثاثیه ، یک رویکرد هوشمندانه است.

دکوراسیون داخلی خانه های کوچک

10- استفاده از صفحه های تور مانند فلزی (شبکه ای) ، به عنوان جدا کننده

با توجه به سقف بلند این خانه ، طراحان با استفاده از صفحه های مشبک سبک ، استفاده از ستون های کوچک و برنجی ، سبک صنعتی به محل مورد نظر داده اند.

دکوراسیون داخلی خانه های کوچک11-تختخواب کشویی در زیر میز کار دکوراسیون داخلی خانه های کوچک 

این پروژه یک رویکرد پویا و کاربردی نسبت به طراحی آپارتمان کوچک دارد این طراحی مطابق با سبک زندگی صاحب خانه طراحی شده است که در چیدمان آن، یک تختخواب کشویی دوم را زیر میز کار قرار داده است که برای مهمان استفاده می شود.؟

دکوراسیون داخلی خانه های کوچک12- از ترکیب رنگ می ترسید؟ ترکیب رنگ سفید و رنگ چوب ، همیشه یک ترکیب فوق العاده است.

این آپارتمان دارای زیر بنای 29 متر مربع در لهستان است. و دارای یک فضای نو و هنری است. که پایه و اساس آن، استفاده از رنگ سفید (از جمله در دیوارهای آجری اصلی که به رنگ سفید نقاشی شده اند.) همراه با کف پوش های با بافت چوبی به اضافه ی بعضی از براده های چوب و مواد دور ریختنی چوب ، می باشد.

دکوراسیون داخلی خانه های کوچک

13-  اگر عاشق نور خورشید هستید، تختخواب خود را به پنجره نزدیک کنید.

این پروژه یک خانه 55 متر مربع است که از این فضا بیشترین استفاده را کرده است.

دکوراسیون داخلی خانه های کوچک


همچنین بخوانید:

دکوراسیون داخلی خانه های کوچک (بخش اول)


منبع :

https://interiorzine.com/2017/11/30/50-small-studio-apartment-design-ideas/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up