طراحی و نقاشی فرشته روی سقف و دیوار

طراحی و نقاشی فرشته روی سقف و دیوار

تزیینات داخلی

نقاشی فرشته روی سقف و دیوار – نقاشی روی سقف – نقاشی روی دیوار

یکی از تکنیک هایی که برای تنوع بخشیدن به دکوراسیون داخلی استفاده می شود و معمولا از طرف قشر هنردوست جامعه مورد استقبال واقع می شود, طراحی و نقاشی فرشته روی سقف و دیوار یا نقاشی سقفی و نقاشی دیواری می باشد.

همانطور که معماران و مهندسان در ساخت و ساز و طراحی های خود از الگو های مطرح و بروز دنیا نمونه برداری می کنند و با اعمال تغییرات و معمولا  بومی سازی شده آن را در کشور ایران به اجرا در می آورند، هنرمندان و طراحان ایرانی نیز از این نمونه الگو برداری ها برای تزیینات داخلی خانه بی بهره نبوده اند.

یکی از این الگو برداری ها مربوط به طراحی هایی می باشد که معمولا در عمارت ها و خانه های شاهانه کشورهای اروپایی بر روی سطح سقف و یا دیوار به اجرا در می آمد.

این نقاشی ها که معمولا موضوعات افسانه ای و یا تخلیلات هنرمندان را شامل می شود امروزه در ایران ما هم یکی از آیتم های بسیار محبوب برای ساختمان تلقی می گردد.

نقاشی مینیاتور

البته ناگفته نماند که هنوز افرادی هستند که ترجیح می دهند بجای استفاده از این نمونه های خارجی و الگو بردای از سبک های غربی از هنر ایرانی بهره ببرند و همچنان دل در گروه هنرهای زیبای ایرانی نظیر نقاشی مینیاتور و گل های اسلیمی و تذهیب دارند.

نقاشی موتیف

همچنین از طراحی موتیف برای قاب بندی سقف و دیوار می توان استفاده کرد.

نقاشی موتیف از دیگر تکنیک های پتینه کاری و بعنوان یک نقاشی سقفی و یا نقاشی دیواری زیبا می باشد که می توان از هنر برای قسمت های خاصی از سطوح سقف یا دیوار استفاده کرد.

با توجه به اینکه نقاشی موتیف را می توان بصورت سه بعدی نیز اجرا کرد بنابراین برای خانه هایی که امکان گچبری ندارند، این هنر ایرانی می تواند جایگزین بسیار مناسبی باشد.

نقاشی سقفی یا نقاشی روی سقف بسته به ذوق و سلیقه متولیان کار با دقت و ظرافتی که هنرمند دارد می تواند در زمینه های متعدد انتخاب گردد.

منجمله این طراحی ها و نقاشی ها می توان به : نقاشی طبیعت و چشم انداز, نقاشی اشکال هندسی, نقاشی و طراحی چهره و پورتره, شخصیت های کارتونی,طرح ها و نقش های مینیاتوری, طرح های سه بعدی و یا نقاشی های خیالی مثل فرشته و یا مورال و … اشاره نمود.
اما مهمترین مبحث در انتخاب نقاشی مورد نظر تناسب این نقش با سبک طراحی داخلی می باشد. در اول کار باید این سوال مد نظر ما باشد که چه طرحی مناسب دکوراسیون طراحی شده ما می باشد.

بطور مثال برای معماری و طراحی دکوراسیون مدرن بیشتر از طراحی ها و نقش های اشکال هندسی و چهره (پورتره) می توان استفاده کرد و طراحی و نقاشی روی سقف مناسب دکوراسیون های کلاسیک می باشد.

مدل های نقاشی فرشته روی سقف ( نقاشی مورال )

طراحی فرشته روی سقف را به دو صورت می توان روی سطح اجرا نمود.

1- نقاشی سقفی بصورت کاملا فانتزی که مناسب طراحی اتاق کودک و نوجوان می باشد.

2- نقاشی روی سقف یا همان نقاشی مورال روی سقف بصورت کاملا هنری و با جزییات کامل که برای تزیین و زیبا سازی سالن های پذیرایی و اتاق مستر مناسب می باشد.

نمونه کارهای نقاشی فرشته روی سقف و دیوار

مطمئنا یکی از معیار های تاثیر گذار برای انتخاب طراح داخلی یا مجری کارهای تزییناتی ساختمان ، ارائه نمونه کارهای موفق در زمینه شغلی مربوطه می باشد تا کارفرما بتواند با مشاهده آن ها بتواند راحت تر تصمیم بگیرد.

بنابراین داشتن نمونه کارهای قوی و با کیفیت می تواند کارفرما یا مشتری را مجاب به انتخاب کند

گروه طراحی و معماری یاشیل این افتخار را دارد که در همه زمینه های فعالت خود، نمونه کارهای اجرا شده خود را به مشتریان خود ارائه دهد تا در تصمیم گیری مشکلی نداشته باشند.

نقاشی روی سقف | نقاشی سقفی
نقاشی روی سقف | نقاشی سقفی
نقاشی روی سقف | نقاشی سقفی
نقاشی روی سقف | نقاشی سقفی
نقاشی روی سقف | نقاشی سقفی
نقاشی روی سقف | نقاشی سقفی
نقاشی روی سقف | نقاشی سقفی
نقاشی روی سقف | نقاشی سقفی
اینستاگرام یاشیل

برای دیدن نمونه کارهای بیشتر می توانید به پیج اینستاگرام یاشیل سر بزنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
WeCreativez WhatsApp Support
ما اینجا هستیم تا در اسرع وقت به سوالات شما پاسخ دهیم.
می تونم کمکتون کنم؟